خواب

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت-اختراعاتی که پس از یک خواب کوتاه ایجاد شده‌اند!

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت

آیا می‌دانستید اهمیت خواب و تأثیر آن بر خلاقیت تا چه اندازه زیاد و تعیین کننده است؟ داشتن یک خواب طبیعی و منظم، تأثیر مهمی بر سلامتی جسم و روان انسان دارد؛ زیرا مغز در زمان خواب کارهای مهمی انجام می‌دهد که منجر به تثبیت حافظه و یادگیری انسان می‌شود.

حال بر این اساس، آیا می‌توان گفت خواب بیشتر معادل ایجاد خلاقیت بیشتر در انسان است و آیا خوابیدن باعث ایجاد خلاقیت می‌شود؟ آیا هرچه بیشتر بخوابیم خلاق‌تر می‌شویم و افراد نوآور نسبت به سایر افراد بیشتر می‌خوابند؟ با ما در مقالة خواب و تأثیر آن بر خلاقیت همراه باشید تا به پاسخ این پرسش‌ها برسید.

شماره تماس تولیدی تشک

 

اختراعاتی که پس از یک خواب کوتاه ایجاد شده‌اند!

شاید برایتان جالب باشد که در طول تاریخ اختراعات و کشفیات زیادی بوده‌اند که با وجود ساعت‌ها تلاش توسط مخترعان و دانشمندان به بن‌بست رسیده‌‌‌اند؛ اما در کمال تعجب پس از یک خواب کوتاه حل شده و به نتیجه رسیده‌اند.

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، در موارد زیادی منجر به کشفیات و اختراعات مهمی شده است. جدول مندلیف، نظریه اتمی بور و تئوری‌های فیزیک و ریاضی بسیاری را می‌توان مثال زد که با وجود صرف زمان بسیار برای حل ناکام مانده‌اند؛ اما پس از یک استراحت به موقع، به انجام رسیده‌اند. برای مثال مندلیف زمان زیادی را صرف کرد تا بهترین راه را برای نمایش عناصر شیمیایی پیدا کند.

او با وجود اینکه کل روز درگیر یافتن یک مبنای مشترک برای نمایش عناصر مختلف بود، تنها زمانی موفق به ارائه جدول مندلیف شد که در بین کارش به خواب رفت. وی پس از بیداری جدول مندلیف را ارائه کرد.

در هنگام خواب چه اتفاقی برای مغز ما می‌افتد؟

علی‌رغم تحقیقات بی‌شمار انجام شده توسط دانشمندان و محققان، خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، هنوز هم یک معماست! مسلماً خوابیدن به تنهایی از انسان یک فرد خلاق نمی‌سازد. برای حل یک مسئله، کسب دانش مرتبط با آن مسئله، تفکر نقادانه، بررسی شواهد و تحقیقات، آزمایش و در نهایت تحلیل یافته‌ها امری لازم و ضروری است.

اما در رابطه با خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، نکته‌ای که شاید از آن غافل باشید این است که با خوابیدن نه تنها وقتی را هدر نداده‌اید؛ بلکه با استراحت دادن به ذهن خود، آن را برای حل مسائل پیچیده آماده‌ و شارژ می‌کنید!

در بحث خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، هنوز نمی‌توان به طور دقیق گفت که در طول خواب چه اتفاقاتی رخ می‌دهد که باعث تقویت حافظه، بهبود یادگیری و دستیابی به ایده‌های جدید و خلاقانه می‌شود. اما تصور می‌شود در هنگام خواب، مسیرهایی در مغز تقویت می‌شوند که برای حل مسئله ضروری هستند. مسیرهایی که در ثبت یادگیری، حل مسئله و نوآوری در حل مسئله، نقش بسزایی دارند.

در هنگام خواب چه اتفاقی برای مغز ما می‌افتد؟

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت

تشک رویال مدل اسلیپ نوجوان

2,875,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک رویال مدل پرستیژ دو نفره

11,640,000 تومان12,535,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک رویال مدل مدیکال اولترا دو نفره

6,555,000 تومان7,260,000 تومان
تشک رویال مدل مدیکال اولترا دو نفره آیا به دنبال تشکی دونفره با قیمت مناسب و در عین حال باکیفیت

تشک رویال مدل نیلوفر دو نفره

3,350,000 تومان3,730,000 تومان
تشک رویال مدل نیلوفر دو نفره چه ویژگی‌هایی دارد؟ تشک مدل نیلوفر از انواع تشک‌های برند رویال است که از

پژوهش‌های پیرامون رابطه بین خواب و خلاقیت

پژوهش‌های فراوانی پیرامون تأثیر قوی خواب بر خلاقیت توسط محققان صورت گرفته است. جالب است بدانید بر اساس نتایج یکی از این پژوهش‌ها، افرادی که الگوی خواب طبیعی ندارند باهوش‌تر هستند و ذهن خلاق‌تری دارند.

در یک پژوهش که توسط محققان دانشگاه مادرید درباره خواب و تأثیر آن بر خلاقیت انجام شد، پس از بررسی 1000 دانش‌آموز مشخص شد آن‌هایی که عادت به دیر خوابیدن داشتند و صبح‌ها نیز دیرتر از خواب بیدار می‌شدند، در آزمون‌های استدلال قیاسی امتیازات بالاتری به دست آوردند. آزمون استدلال قیاسی آزمونی است که جهت سنجش هوش عمومی از افراد گرفته می‌شود.

شماره تماس تولیدی تشک

بر اساس نتایج این پژوهش و بیشتر پژوهش‌هایی که پیرامون خواب و تأثیر آن بر خلاقیت انجام گرفته، افرادی که شب‌ها دیرتر از بقیه می‌خوابند، خلاق‌تر هستند؛ اما در نقطة مقابل، کارآمدی افراد سحرخیز بیشتر است. البته بسیار مهم است که افراد، چه سحرخیز و چه شب‌زنده‌دار، چگونه از اوقات بیداری خود استفاده می‌کنند.

تأثیر خواب بر یادگیری، حافظه و خلق و خو

با توجه به مطالب گفته شده در رابطه با خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، می‌توان نتیجه گرفت برای بهبود عملکرد مغز باید به اندازه کافی به آن استراحت داد. داشتن خواب خوب و باکیفیت تأثیر چشمگیری بر عملکرد مغز ما و حتی خلق و خوی ما دارد که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

تأثیر خواب بر یادگیری، حافظه و خلق و خو

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت و کیفیت عملکرد مغز

اهمیت خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، انکارناپذیر است. خواب خوب شبانگاهی باعث سرعت بخشی به کارکرد مسیرهای مهم مغزی می‌شود. مسیرهایی که در یادگیری، توانایی حل مسئله و تثبیت خاطرات نقش بسیار مهمی دارند.

خواب خوب و منظم نه تنها باعث بهبود کارکرد و سرعت بخشی به این مسیرها می‌شود؛ بلکه در ایجاد مسیرهای جدید مغزی نیز نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد.

 طبق نتایجی که از پژوهش‌های پیرامون خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، به دست آمده است؛ کمبود خواب، سرعت پردازش ذهنی را کاهش می‌دهد و همچنین تمرکز و توجه را دشوار می‌کند.

کمبود خواب باعث گیجی و اختلال حواس نیز می‌شود و مطالعات نشان می‌دهد نداشتن خواب شبانگاهی کافی می‌تواند توانایی تصمیم‌گیری درست را در فرد مختل کند و به گرفتن تصمیمات اشتباه در زمینه‌های مختلف بینجامد.

همچنین نتایج تحقیقاتی که روی افرادی با خواب ناکافی به منظور بررسی خواب و تأثیر آن بر خلاقیت این افراد صورت گرفته، نشان می‌دهد کمبود خواب سبب کاهش سرعت واکنش دهی می‌شود و کیفیت رانندگی و میزان تمرکز این افراد را  تا سطح افراد مست کاهش می‌دهد. واکنش دهی سریع در برخی کارها مانند رانندگی بسیار مهم و حیاتی است.

پس می‌بینیم که خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، حتی می‌تواند اهمیتی بسیار زیاد حتی در حد مرگ و زندگی داشته باشد.

شماره تماس تولیدی تشک

 

خواب و تأثیر آن بر کیفیت خلق‌وخو

بسیاری از افراد در صورتی که کمبود خواب داشته باشند، در طول روز افسرده، زودرنج و بدخلق می‌شوند. حتی اگر روزی که گذرانده‌اند، روز چندان سخت و پرچالشی نبوده باشد.

افرادی که از کمبود خواب مزمن رنج می‌برند، به‌خصوص کسانی که اختلال خواب درمان نشده دارند، در معرض ابتلا به افسردگی قرار خواهند داشت.  در واقع خواب و تأثیر آن بر خلاقیت و خلق‌وخو به حدی مهم است که حتی برخی پزشکان بر این باورند که یکی از دلایل اصلی افسردگی پس از زایمان در خانم‌هایی که به تازگی زایمان کرده‌اند، کمبود خواب شدید آن‌هاست.

تأثیر مدیریت خواب بر هوش و خلاقیت

تحقیقات انجام شده پیرامون خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، نتایج جالبی به دست می‌دهد. در یکی از این تحقیقات، سطح توجه و تمرکز روزانه افرادی که الگوی خواب متفاوتی داشتند، مورد پژوهش قرار گرفت.

در نهایت مشخص شد افرادی که عادت دارند صبح زود از خواب بیدار ‌شوند، با اینکه در آغاز روز سطح انرژی بالایی دارند و در طول روز تعداد کارهای بیشتری انجام می‌دهند؛ اما هرچه به زمان عصر نزدیک می‌شوند به‌مرور از میزان توجه، تمرکز و انرژی آن‌ها کاسته می‌شود

در ارتباط با خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، پژوهشگران دانشگاه لیژ در بلژیک، دو گروه از افراد را تحت نظر قرار دادند: گروه اول متشکل از 15 نفر که صبح‌ خیلی زود بیدار می‌شدند و گروه دوم شامل ۱۵ نفر دیگر که شب‌ها خیلی دیر می‌خوابیدند.

در این پژوهش فعالیت مغزی شرکت‌کنندگان به محض بیدار شدن از خواب و پس از گذشت 10 ساعت و نیم از زمان بیداری‌شان، مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

نتایج این پژوهش در رابطه با خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، نشان داد سطح عملکرد مغز در هر دو گروه هنگام بیدار شدن از خواب یکسان بوده است. اما پس از ۱۰ ساعت مشاهده شد در افرادی که صبح خیلی زود بیدار می‌شدند فعالیت مغزی در نواحی مرتبط با تمرکز و حل مسئله، به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

تجربه یک خواب خوش و راحت با تشک‌های رویال

با توجه به اهمیتی که خواب و تأثیر آن بر خلاقیت دارد؛ آماده کردن محیط برای داشتن یک خواب آرام و باکیفیت بسیار مهم است. تهیه‌ ابزار خواب مناسب نیز، یکی از کارهایی است که در جهت این آماده‌سازی باید صورت گیرد.

برند تجاری رویال، تولید کننده تشک طبی رویال است. محصولی بسیار باکیفیت و ساخته شده از متریال درجه یک که تجربه یک خواب آرام و بسیار دلپذیر را به شما هدیه می‌دهد.

تولیدی تشک رویال در زمینه تولید تشک‌های طبی و انواع دیگر تشک‌ها برای رده‌های سنی مختلف، از کودک تا بزرگسال، چند سال تجربه‌ دارد و محصولات خود را با کیفیتی عالی به بازار عرضه می‌کند.

تجربه یک خواب خوش و راحت با تشک‌های رویال

خواب و تأثیر آن بر خلاقیت

سخن آخر

درمورد خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، بحث‌ها و پژوهش‌های فراوانی انجام گرفته است. باوجوداینکه به طور قطع ثابت نشده که خواب باعث بروز خلاقیت در انسان می‌شود؛ اما زمان خواب و زمان بیداری و صد البته کیفیت خواب، تأثیر چشمگیری بر عملکرد مغز ما دارد.

در این مقاله که در رابطه با خواب و تأثیر آن بر خلاقیت بود،  به سطح بالای خلاقیت و بهره‌وری افرادی که دیر می‌خوابند اشاره شد؛ اما توجه داشته باشید که این بدین معنا نیست که «دیر خوابیدن این افراد» را تأیید کنیم؛ زیرا پژوهش‌های بی‌شماری نیز هستند که مضرات دیر خوابیدن را برشمرده‌اند.

به یاد داشته باشید که هرچقدر هم که مشغله‌تان زیاد و زمانتان کم باشد، از داشتن یک خواب منظم، ضرر نمی‌کنید.

سؤالات متداول

1-آیا خواب ما را خلاق‌تر می‌کند؟

این مسئله به طور قطع ثابت نشده؛ اما داشتن خواب منظم و باکیفیت سبب بهبود عملکرد مغز می‌شود.

2- خواب چه تأثیری بر عملکرد مغز ما دارد؟

ایجاد مسیرهای جدید مغزی که در یادگیری و به خاطر سپردن مسائل نقش مهمی دارند و سرعت بخشی به آن‌ها

3-داشتن خواب کافی و منظم چه مزایایی دارد؟

افزایش میزان توجه، تمرکز، سطح یادگیری، توانایی حل مسئله، توانایی ارائه راه‌حل‌های جدید و…

4-بی‌خوابی چه عوارضی در پی دارد؟

کاهش سطح تمرکز و دقت، کاهش سطح انرژی بدن، احساس کسالت در طول روز، افسردگی، بدخلقی و…

5- اهمیت خواب و تأثیر آن بر خلاقیت، تا چه اندازه است؟

داشتن خواب خوب، به دلیل ایجاد و تقویت مسیرهای ذهنی جدید برای حل مسئله، تأثیر زیادی بر خلاقیت دارد.

سایر مقالات:

5 مرحله چرخه خواب- خواب طبیعی و مراحل و چرخه آن
آشنایی با 2 روش شستشوی روتختی بدون آسیب به پارچه آن
دلیل خواب های آشفته چیست؟ با این 6 راهکار به جنگ کابوس‌های خود بروید!
 

شماره تماس تولیدی تشک

 

لیست قیمت:

مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905
تشک رویال مدل ماسا 120×200 فنری 20 cm 1,581,250
تشک رویال مدل ماسا 160×200 فنری 20 cm 2,150,500
تشک رویال مدل ماسا 180×200 فنری 20 cm 2,471,810
تشک رویال مدل ماسا 80×180 نوجوان فنری 20 cm 1,189,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل آرامش 90×200 فنری 21 cm 1,581,250
تشک رویال مدل آرامش 120×200 فنری 21 cm 2,150,500
تشک رویال مدل آرامش 160×200 فنری 21 cm 2,909,500
تشک رویال مدل آرامش 180×200 فنری 21 cm 3,162,500
تشک رویال مدل آرامش 80×180  نوجوان فنری 21 cm 1,518,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 90×200 فنری 23 cm 1,644,500
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 120×200 فنری 23 cm 2,175,800
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 160×200 فنری 23 cm 2,884,200
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 180×200 فنری 23 cm 3,289,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 23 cm 1,568,600
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 90×200 فنری 24 cm 1,865,875
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 120×200 فنری 24 cm 2,530,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 160×200 فنری 24 cm 3,352,250
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 180×200 فنری 24 cm 3,731,750
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 80×180  نوجوان فنری 24 cm 1,771,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل رز-درجه 2 90×200 فنری 27 cm 2,024,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 120×200 فنری 27 cm 2,960,100
تشک رویال مدل رز-درجه 2 160×200 فنری 27 cm 3,668,500
تشک رویال مدل رز-درجه 2 180×200 فنری 27 cm 4,048,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 27 cm 1,872,200
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 2,165,900
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 3,073,400
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 3,993,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 4,331,800
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 2,057,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 90×200 طبی 29 cm 2,361,920
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 120×200 طبی 29 cm 3,297,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 160×200 طبی 29 cm 4,386,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 180×200 طبی 29 cm 4,719,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 80×180 نوجوان طبی 29 cm 2,232,450
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 90×200 طبی 27 cm 3,025,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 120×200 طبی 27 cm 4,404,400
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 160×200 طبی 27 cm 5,788,640
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 180×200 طبی 27 cm 6,050,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 27 cm 2,879,800
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 3,856,270
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 5,566,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 7,260,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 7,707,700
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 3,630,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 90×200 طبی 30 cm 5,033,600
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 120×200 طبی 30 cm 7,623,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 160×200 طبی 30 cm 9,438,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 180×200 طبی 30 cm 10,067,200
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 30 cm 4,719,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 90×200 طبی 34 cm 6,393,640
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 120×200 طبی 34 cm 9,680,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 160×200 طبی 34 cm 12,015,300
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 180×200 طبی 34 cm 12,777,600
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 34 cm 6,007,650
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 7,367,800
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 9,075,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 11,640,200
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 12,535,600
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 5,820,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 8,143,300
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 11,473,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 14,278,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 16,286,600
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 7,139,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 90×200 طبی فوم 16 cm 1,500,400
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 120×200 طبی فوم 16 cm 2,032,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 160×200 طبی فوم 16 cm 2,867,700
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 180×200 طبی فوم 16 cm 3,000,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 80×180 نوجوان طبی فوم 16 cm 1,439,900
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 90×200 طبی فوم 18 cm 1,936,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 120×200 طبی فوم 18 cm 2,541,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 160×200 طبی فوم 18 cm 3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 180×200 طبی فوم 18 cm 3,872,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 80×180 نوجوان طبی فوم 18 cm 1,815,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 90×200 طبی فوم 20 cm 2,613,600
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 120×200 طبی فوم 20 cm 3,448,500
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 160×200 طبی فوم 20 cm 4,622,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 180×200 طبی فوم 20 cm 5,227,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 80×180 نوجوان طبی فوم 20 cm 2,311,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 90×200 طبی فوم 21 cm 3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 120×200 طبی فوم 21 cm 5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 160×200 طبی فوم 21 cm 6,558,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 180×200 طبی فوم 21 cm 7,260,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 80×180 نوجوان طبی فوم 21 cm 5,902,380
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 90×200 طبی فوم 30 cm 5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 120×200 طبی فوم 30 cm 6,826,820
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 160×200 طبی فوم 30 cm 9,159,700
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 180×200 طبی فوم 30 cm 10,212,400
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 80×180 نوجوان طبی فوم 30 cm 4,567,750
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 90×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 6,993,800
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 120×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 9,438,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 160×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 12,463,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 180×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 13,794,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 22 cm 6,255,700
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 90×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 8,107,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 120×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 10,890,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 160×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 14,036,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 180×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 16,214,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 26 cm 7,018,000
 

شماره تماس تولیدی تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.