نکات آموزشی

بررسی 10 تا از مشکلات صنعت باربری شهر تهران + حمل به کل کشور

بررسی 10 تا از مشکلات صنعت باربری شهر تهران + حمل به کل کشور

صنعت باربری در تهران و مشکلات آن

آیا از مشکلات صنعت باربری شهر تهران اطلاعی دارید؟ حمل، ‌ نقل و باربری نقش بسیار مهمی در اقتصاد و توسعه هر کشوری دارد که کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نشده است. با اینکه سیستم حمل نقل در کشور خودمان به‌صورت کاملاً گسترده صورت می‌گیرد؛ ولی با مسائل و چالش‌های مختلفی همواره مواجه می‌شود.

هر نوع صنعت و سیستمی باگذشت زمان تکمیل می‌شوند و از مشکلات رایج آن کم خواهد شد. مشکلات صنعت باربری شهر تهران نیز در این مورد صادق است. صنعت باربری نیز همانند سایر مشاغل خدماتی از ویژگی‌ها و معایبی برخوردار شده است.

اگر شما هم به‌تازگی قصد استفاده از خدمات این مجموعه را دارید؛ ولی از مشکلات رایج آن باخبر نیستید، مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند تا قبل از استفاده از خدمات آن به‌صورت کاملاً آگاهانه با این مجموعه‌ها تماس بگیرید.

مشکلات صنعت باربری شهر تهران

مشکلات صنعت باربری شهر تهران چیست و به چه روش‌هایی می‌توانیم در صدد کم‌شدن آن کمکی بکنیم؟ همان‌طور که می‌دانید سیستم‌های باربری از چند نوع دریایی، هوایی و زمینی تشکیل شده‌اند؛ اما قطع به‌یقین  نوع باربری زمینی از گستردگی بیشتری بهره‌مند شده است؛ زیرا جاده‌های کشور روزبه‌روز در حال بزرگ‌تر شدن هستند.

هزینه‌های باربری از طریق زمین نسبت به هوایی خیلی بهتر است؛ به همین دلیل بیشتر افراد برای حمل‌ونقل از خودروهای سنگین استفاده می‌کنند. وجود ماشین‌های همانند تریلی، خاور و کامیون موجب شده‌اند که عملیات تخلیه بار و صنعت باربری نسبت به گذشته آسان‌تر صورت بگیرد.

برای مثال جابه‌جایی وسایل منزل به‌وسیله نیسان بار تهران کامیونت‌ها و خاورها صورت می‌گیرد؛ اما بارهایی که از حجم بسیار بالایی برخوردار شده‌اند از انواع تریلی برای جابه‌جایی بار استفاده می‌کنند. برخی از وسایل نقلیه مخصوص درون‌شهری و برخی دیگر مخصوص بیرون شهری هستند.

 ماشین‌هایی نظیر تریلی نباید در سطح شهر تردد کنند؛ زیرا سلامت ماشین‌های کوچک به خطر می‌افتد. در ادامه با شما درباره مشکلات صنعت باربری در شهر تهران صحبت خواهیم کرد.

صنعت باربری در تهران و مشکلات آن

صنعت باربری شهر تهران

 

تردد خالی کامیون‌ها در مسیر برگشت

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در سیستم صنعت باربری شهر تهران همواره موجود بوده، این است که ماشین‌های باربری و کامیون‌ها به‌اجبار باید مسیر برگشت را خالی برگردند. تردد خالی این ماشین‌ها در مسیر برگشت مشکلات بسیار زیادی را به دنبال دارد.

 از این مشکلات می‌توان به افزایش مصرف سوخت، هزینه‌ها و… اشاره کرد. هنوز هم برای حل این مشکل چاره‌ای پیدا نشده و این ماشین‌ها مجبور هستند به همین منوال به کار خود ادامه دهند و تمامی مسیر برگشت را خالی برگردند.

رانندگان کامیون بسیار زیادی در کشور ما مشغول به کار هستند، درصدی از این عزیزان در شرکت‌های مختلف استخدام شده‌اند و درصد دیگر به‌صورت آزاد مشغول به کار هستند. یک مورد مهم دیگر در صنعت باربری شهر تهران توزیع نامناسب بار در میان رانندگان است.

تعادل نداشتن در این موضوع باعث می‌شود که برخی از رانندگان درآمد بسیار خوبی داشته باشند و برخی دیگر به‌اصطلاح باید سماق بمکند.

کمسیون‌ها

یکی از رایج‌ترین بحث‌هایی که در صنعت باربری شهر تهران همیشه داغ، داغ است و کماکان مطرح می‌شود، کم‌بودن کمسیون است. البته باید ذکر که این کمسیون‌ها زیر نظر عوامل مختلفی نظیر حجم بار، مسافت و… تعیین می‌شود.

این جمله بدین معناست که هرچه این میزان بالاتر برود؛ قطع به‌یقین هزینه بالابری نیز بالا می‌رود و در نهایت منجر به افزایش کمسیون خواهد شد.

مشکلات مربوط به مشتریان

قسمت عمده مشکلات باربری به صاحب‌ بار و مشتریان برگردانده می‌شود. چنین مشکلاتی همچنان قد علم کرده‌اند و نمی‌توان قول داد که مقدار آن‌ها تمام شود. البته برای حل این مشکلات راهکارهایی نظیر افزایش حمل‌ونقل آنلاین وجود دارد و برای این کار مردم باید از اپلیکیشن حمل‌ونقل بار برای جابه‌جایی استفاده کنند.

در حالت عادی بسیاری از کسانی که می‌خواهند، بارهای خودشان را جابه‎جا کنند مجبور هستند که برای پیداکردن ماشین و راننده به ترمینال‌ها مراجعه کنند تا قادر باشند یک مورد مناسب با کار خودشان را پیدا کنند.

با انجام چنین روشی به قطع با مشکلاتی نظیر چانه‌زنی، پیداکردن راننده مناسب، بیمه‌کردن بار، طی‌کردن روند کاری و کاغذبازی روبه‌رو خواهید شد؛ اما برطرف‌کردن این مشکلات راه‌حل نیز دارند.

مشکلات مربوط به کامیون‌داران

رانندگان کامیون نیز همانند مشتریان درگیر مشکلات مختص به خودشان هستند. در سال‌های دور که هیچ‌کس از سیستم باربری آنلاین استفاده نمی‌کرد، راننده‌های ماشین کامیون در مرحله اول باید به سیستم باربری می‌رفتند و سپس برای ثبت‌نام باید به ترمینال‌ها و باربری‌ها مراجعه می‌کردند.

بعد از مرحله پذیرفته‌شدن؛ باید منتظر رسیدن بار باشند. بعد از طی‌کردن زمان، بار به آن‌ها نیز تعلق خواهد گرفت و در نهایت دوباره درگیر کارهای بیمه‌نامه و اداری می‌‌شوند. طی‌کردن تمامی این موارد زمان بسیار زیادی را از راننده‌ها می‌گیرد.

اما زمانی این مشکلات بیشتر به چشم می‌آیند که بدانید، تمامی این موارد معضلاتی هستند که به‌صورت مداوم با آن درگیر هستند. درصد زیادی از راننده‌های کامیون از تخصیص کمسیون بسیار ناراضی هستند و برخی از اوقات مجبورند که برای به‌دست‌آوردن حق خودشان دست به اعتصاب بزنند.

دیده‌شدن زنجیره تأمین

یکی از نگرانی‌های بسیار زیاد در صنعت باربری شهر تهران امنیت است. این جمله بدین معناست که کامیون در فرایند جابه‌جای حمل‌ونقل هر نوع کالایی، ‌ وسایل از لحظه خارج‌شدن از مبدأ تا رسیدن به مقصد از چندین زنجیره باید عبور کرد.

به همین دلیل هیچ تضمینی وجود ندارد که تمامی عوامل کار خودشان را به‌درستی انجام دهند؛ بااین‌وجود امنیت قابل روئی‌ات نخواهد بود که این موارد در نهایت باعث ایجاد دردسر خواهد شد.

قسمت عمده مشکلات باربری به صاحب‌ بار و مشتریان برگردانده می‌شود.

صنعت باربری شهر تهران

 

خطر تقلب

از دیگر مشکلات رایج در صنعت باربری شهر تهران، دیده‌شدن تقلب در زنجیره تأمین است. شاید از خود بپرسید که معنی این جمله چیست؟ باید در پاسخ سؤال شما عرض کرد که مشکلات ناشی از رهاشدن و سرقت سالانه کالا  از مرز ۳۰ میلیارد دلار گذشته و میانگین ارزش این سرقت‌ها حدود ۱۹۰۰۰۰ هزار دلار بود.

تأخیر

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که موجب می‌شوند یک‌بار دیرتر از موعد تعیین شده به مقصد برسد. برخی از این دلایل شامل مدت‌زمان برای ترخیص بار، بازرسی و… است. تمامی این موارد خارج از کنترل شرکت حمل‌ونقل واردکننده و صادرکننده است، علاوه بر تمامی این موضوعات عواملی نظیر مشکلات فنی، بلایای طبیعی و آب‌وهوا نیز بی‌تأثیر نخواهند بود.

مهلت ازدست‌رفته

با گفتن موارد بالا متوجه علت دیر رسیدن هر کالایی شدید؛ البته باید ذکر کرد که این موارد نه‌تنها باعث دیر رسیدن محموله می‌شوند؛ بلکه موجب ازدست‌رفتن اعتماد مشتری و وجهه شرکت نیز خواهند شد و این میان هر کسی به نوبه خودش مقصر است.

بهترین روش برای حل مشکلات صنعت باربری در تهران

از زمان شکوفایی اینترنت، درصد زیادی از مشکلات بشریت همواره از بین رفته است. اینترنت نه‌تنها در زندگی مردم؛ بلکه در صنعت نیز نفوذ پیدا کرده و راهکارهای بسیار خوبی را پیشروی بشریت گذاشته است تا پیشرفت‌های زیادی را به وجود بیاورد.

صنعت باربری شهر تهران نیز از این قاعده مستثنی نشده و در سال‌های گذشته شاهد پیشرفت چشمگیری در خصوص باربری آنلاین بوده‌ایم. هر شخصی می‌تواند این نرم‌افزارها را به‌راحتی روی گوشی هوشمند خودش نصب کند و به آسودگی از خدمات حمل بار به شهرستان بهره‌مند شود. در ادامه مزایای استفاده از باربری آنلاین را با شما در میان خواهیم گذاشت.

یافتن سریع کامیون

اگر می‌خواهید که از صنعت باربری شمال تهران استفاده کنید و همواره همانند سالیان گذشته در ترمینال‌ها سردرگم نشوید، توصیه ما به شما استفاده از خدمات باربری آنلاین است. زمانی که شما درخواست می‌کنید طبق نیاز شما ماشین و راننده را حاضر می‌کنند و با بهترین و مناسب‌ترین قیمت به خدمت شما خواهند رساند.

دریافت هزینه طبق تعرفه

یکی از مشکلات رایج در صنعت باربری شهر تهران حساب‌کردن تعرفه است؛ اما شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن همواره با قیمت مناسب‌تری خدمات دریافت کنید. همین مسائل باعث می‌شوند که افراد بیشتری برای استفاده از این خدمات ترغیب شوند.

بهترین روش برای حل مشکلات صنعت باربری در تهران

مشکلات صنعت باربری شهر تهران

 

امکان رصد بار

زمانی که از اپلیکیشن استفاده کردید و راننده در مسیر مقصد است، خواهید توانست که لحظه‌به‌لحظه راننده و  بارهایتان را زیر نظر داشته باشید. این عوامل باعث می‌شوند که خیال مشتری بسیار آسوده باشد.

بیمه‌کردن بار

خدمات سرویس‌دهی آنلاین، همانند صنعت باربری حضوری تمامی بار و وسایل شما را بیمه می‌کنند تا در هنگام وقوع هر نوع آسیب احتمالی مانند سرقت، آتش‌سوزی، واژگونی کامیون و… بیمه موظف است تا خسارت شما را پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.