راهنمای خرید

5 علت خستگی مداوم- راه حل : بهترین تشک طبی برای رفع خستگی

علت خستگی مداوم

علت خستگی مداوم چیست و چگونه آن را درمان کرد؟

علت خستگی مداوم می‌تواند جسمی، ذهنی یا ترکیبی از هر دو باشد. خستگی یک احساس یا ضعف مداوم است که می‌تواند هرکسی را تحت‌تأثیر قرار دهد؛ بنابراین بیشتر ما احساس خستگی را تجربه کرده‌ایم.

خستگی یک علامت است نه یک بیماری که ممکن است در نتیجه عوامل مختلفی ایجاد شود؛ بنابراین در این مقاله به انواع و علت خستگی مداوم و گزینه‌های درمانی موجود می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

علت خستگی مداوم چیست و چگونه آن را درمان کرد؟

 

 

تعریف خستگی

هیچ تعریف استانداردی از خستگی وجود ندارد و اغلب خستگی با احساس خواب‌آلودگی اشتباه گرفته می‌شود؛ اما این‌طور نیست. به طور دقیق‌تر، خستگی به‌عنوان احساس کمبود انرژی و انگیزه تعریف می‌شود که می‌تواند جسمی، ذهنی یا هر دو باشد.

پس علت خستگی مداوم را می‌توان به ‌صورت فیزیکی، ذهنی یا ترکیبی از هر دو تجربه کرد. در هر صورت باید به دنبال راه‌حلی برای درمان باشید تا زندگی شما را مختل نکند.

انواع خستگی

خستگی به دو نوع اصلی فیزیکی و ذهنی تقسیم‌بندی می‌شود. در خستگی فیزیکی، فرد به علت خستگی مداوم بسیاری از کارهای عادی روزمره مانند بالارفتن از پله را به علت خستگی و کوفتگی بدن نتواند انجام دهد. در خستگی ذهنی، ممکن است تمرکز روی چیزها و متمرکز ماندن برای فرد دشوار شود.

افراد ممکن است در حین کار به علت خستگی مفرط احساس خواب‌آلودگی کنند یا در بیدارماندن مشکل داشته باشند.

علل خستگی

 طیف گسترده‌ای از دلایلی که می‌توانند باعث خستگی شوند عبارت‌اند از:

  • علل پزشکی: علت زود خسته شدن ممکن است نشانه یک بیماری زمینه‌ای مانند اختلال تیروئید، بیماری قلبی یا دیابت باشد.
  • علل مرتبط با سبک زندگی: الکل یا مواد مخدر یا ورزش نکردن به طور منظم می‌تواند منجر به احساس خستگی شود.
  • علل مرتبط با محل کار: استرس محل کار می‌تواند منجر به احساس خستگی در فرد شود.
  • نگرانی‌های عاطفی و استرس: خستگی یکی از علائم رایج مشکلات سلامت روان مانند افسردگی است.
  • خواب بد و ناکافی: مناسب نبودن جای خواب و خواب ناکافی ممکن است منجر به خستگی شود.

علل خستگی

 

 

علت‌های پزشکی خستگی

علت خستگی مداوم می‌تواند به علت تعدادی از بیماری‌ها و اختلالات مانند: فشار، اختلالات اشتها، اضطراب، بی‌حوصلگی یا مصرف بعضی داروها مانند: داروهای ضدافسردگی، داروهای اضطراب، داروهای ضد فشارخون، استاتین‌ها، استروئیدها، آنتی‌هیستامین‌ها و آرام‌بخش‌ها باشد.

به همین دلیل اگر به طور مداوم دچار خستگی می‌شوید و می‌خواهید علت خستگی مداوم خود را بدانید، با پزشک خود مشورت کنید.

علل خستگی مرتبط با سبک زندگی

عوامل رایج سبک زندگی که می‌توانند باعث و علت خستگی مداوم باشند عبارت‌اند از:

  • کمبود خواب: معمولاً بزرگسالان و افراد بالغ در طول شبانه روز به حدود هشت ساعت خواب نیاز دارند.
  • خواب زیاد: همان‌طور که خواب برای رفع خستگی مهم است، به همان اندازه خوابیدن زیاد باعث خستگی می‌شود. افرادی که در شبانه روز بیش از ۱۱ ساعت می‌خوابند، معمولاً احساس خواب‌آلودگی و خستگی بیش از حد را دارند.
  • الکل و مواد مخدر: مشروبات الکلی باعث کند شدن سیستم عصبی و اختلال خواب طبیعی می‌شوند. سایر داروها مانند سیگار و کافئین سیستم عصبی را تحریک می‌کنند و می‌توانند باعث بی‌خوابی و شوند؛ بنابراین علت خستگی مداوم می‌تواند این عوامل باشد.
  • اختلالات خواب: خواب آشفته و در نتیجه علت خستگی مداوم ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد، به‌عنوان‌مثال، همسایه‌های پرسروصدا، کودکان خردسال که در شب از خواب بیدار می‌شوند، شریک زندگی که خر و پف می‌کند.

علت بی‌حالی و خستگی‌های زیاد می‌تواند در نتیجه کمبود فعالیت‌های بدنی باشد. ورزش برای بهبود تناسب‌اندام، سلامت و تندرستی، کاهش استرس و افزایش سطح انرژی شود همچنین علت خستگی مداوم می‌تواند در نتیجه رژیم غذایی نامناسب مانند مصرف کربوهیدرات‌ها، مواد کافئین‌دار  و  نوشیدنی‌های گازدار باشد که فقط انرژی موقتی را افزایش می‌دهند و خستگی را بدتر می‌کنند.

علل خستگی مرتبط با سبک زندگی

 

 

علل خستگی مرتبط با محل کار

علت خستگی مداوم می‌تواند در نتیجه بیداری در ساعات استراحت بدن باشد. بدن انسان برای خوابیدن در طول شب طراحی شده است و این الگو توسط بخش کوچکی از مغز به نام ساعت شبانه‌روزی تنظیم می‌شود.

 فرد با کارکردن در زمانی که بدنش برای خوابیدن برنامه‌ریزی‌شده است، ساعت شبانه‌روزی خود را اشتباه می‌گیرد؛ در نتیجه علت خستگی بدن می‌تواند این مسئله باشد.

 علل روانی خستگی

مطالعات نشان می‌دهد که علت خستگی مداوم تا ۵۰ درصد می‌تواند به دلیل عوامل روانی و عاطفی باشد. به‌عنوان نمونه، افرادی که افسرده هستند، معمولاً خستگی مزمن را تجربه می‌کنند یا فردی که تحت استرس یا اضطراب است، به دلیل ترشح آدرنالین بالا زود خسته می‌شود.

همچنین علت خستگی مداوم می‌تواند به علت حالت روانی غم و اندوه، شوک، احساس گناه، افسردگی، ناامیدی و تنهایی باشد.

تأثیر خواب در خستگی

علت خستگی مداوم می‌تواند اختلال در خواب باشد؛ بنابراین خواب باکیفیت خوب بخش مهمی از مدیریت و رفع خستگی است. خواب یکی از عوامل مهمی است که کیفیت آن تأثیر مستقیم و بالایی در احساس خستگی دارد؛ اما صرفاً خواب به‌تنهایی تأثیرگذار نیست.

بنابراین بررسی تأثیر خواب باید به‌تفصیل باشد که در زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت و کامل آن را بررسی می‌کنیم.

 رعایت بهداشت خواب خوب

علت خستگی و خواب‌آلودگی در صبح می‌تواند به علت خواب ناکافی و نامنظم باشد؛ بنابراین سعی کنید هر شب سر ساعت مشخصی بخوابید و از خواب بیدار شوید. دمای اتاق‌خواب بین ۶۰ تا ۶۷ درجه فارنهایت توصیه می‌شود؛ اما مهم‌ترین مسئله یک جای مناسب برای خواب است.

یک اتاق تاریک و ساکت همراه با یک تخت و تشک نرم و راحت می‌تواند به خواب شما کمک کند.

 رعایت بهداشت خواب خوب

 

 

خستگی و اختلالات خواب

یک مطالعه تحقیقاتی کلیدی در سال ۲۰۱۰ نشان داد که خواب نامناسب علت خستگی مداوم معرفی شده است. مطالعات نشان داده که افراد مبتلا به سندرم پاهای بی‌قرار (RLS) ، نارکولپسی و بی‌خوابی ،خستگی را به‌عنوان یکی از علائم اولیه خود گزارش می‌دهند.

راه اصلی مبارزه با خستگی ناشی از اختلال خواب، داشتن خواب کافی و ترمیمی است. منطقی است که افرادی که مشکل خواب دارند، خستگی را تجربه کنند؛ زیرا خواب آنها بسیار کمتر از حد مطلوب است.

آیا کم‌خوابی ریشه خستگی است؟

 دانشمندان برای فهمیدن علت خستگی مداوم، آزمایشات  FSS   پلی‌سومنوگرافی  PSG را انجام دادند که امواج مغزی افراد را در طول خواب بررسی می‌کند. PSG دقیقاً میزان خوابیدن افراد را اندازه‌گیری می‌کند و مشخص می‌کند که فرد چقدر خوب می‌خوابد.

نتیجه این آزمایش این بود که احساس خستگی لزوماً با میزان بدخوابی شما مطابقت ندارد؛ اما می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل خستگی باشد.

درمان خستگی

 خستگی یک علامت است؛ به این معنی که شما می‌توانید آن را احساس و توصیف کنید، پس بیماری محسوب نمی‌شود. برای کاهش خستگی ابتدا باید بدانید که دلایل اصلی خستگی شما چیست. اگر خستگی بر کیفیت زندگی شما تأثیر منفی می‌گذارد یا باعث ناراحتی شما می‌شود، با یک متخصص صحبت کنید.

چراکه این خستگی می‌تواند به علت هر یک از عوامل بالا باشد و علاج هر یک از آن‌ها، راه‌حل‌های مختلفی دارد.

درمان خستگی

 

 

چه چیزی خستگی نیست؟

 اگر احساس خستگی یا خواب‌آلودگی می‌کنید؛ اما بعد از یک خواب خوب احساس بهتری دارید، پس شما دچار کمبود خواب هستید. اگر علائم شما اغلب می‌آیند و از بین می‌روند به‌احتمال زیاد دلیل خستگی شما خواب نیست.

تفاوت خواب‌آلودگی با خستگی این است که احساس خواب‌آلودگی معمولاً در طول روز ایجاد می‌شود و با خواب تسکین می‌یابد؛ اما خستگی با خواب برطرف نمی‌شود.

آیا می‌توانیم خستگی را اندازه‌گیری کنیم؟

 همان‌طور که تعریف خستگی دشوار است، در مورد چگونگی اندازه‌گیری آن نیز اتفاق‌نظر وجود ندارد. رایج‌ترین مورداستفاده، مقیاس شدت خستگی (FSS)  است که با استفاده از یک پرسش‌نامه کوتاه ۹ سؤالی محاسبه می‌شود و در آن پاسخ‌ها به‌صورت عددی نمره‌گذاری می‌شوند.

سپس نمره نهایی برای سنجش میزان خستگی فرد مورداستفاده قرار می‌گیرد. کمترین نمره ممکن 7 و بالاترین آن ۶۳ است. نمرات بالاتر نشان‌دهنده سطوح بالاتر خستگی است. افراد مبتلا به خستگی معمولاً بیش از ۳۶ امتیاز می‌گیرند.

آیا می‌توانیم خستگی را اندازه‌گیری کنیم؟

 

 

چگونه می‌توان با خستگی مبارزه کرد؟

 همان‌طور که اشاره شد، علت خستگی مداوم می‌تواند متعدد باشد. مهم است که شرایط سلامتی خود را از لحاظ پزشکی بررسی کنید. لزوماً خستگی را نمی‌توان با دارو درمان کرد؛ بنابراین رژیم غذای مناسب، ترک مواد مخدر، مصرف‌نکردن مواد مضر مانند کربوهیدرات‌ها و مواد کافئین‌دار، ورزش، خواب مناسب، حفظ وزن سالم و مراقبت از سلامت ذهنی شما می‌تواند منجر به کاهش سطح احساس خستگی شود.

بهترین تشک برای رفع خستگی شما!

یکی از بهترین روش‌هایی که به شما در رفع خستگی کمک می‌کند، انتخاب یک تشک استاندارد و راحت برای خواب است. تشک رویال از بهترین برندهای موجود در بازار است که انواع تشک یک نفره و انواع تشک دو نفره را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند.

به همین دلیل شما می‌توانید از میان انواع تشک فنری، گزینه مورد نظر خود را مطابق با سلیقه و نیاز خود انتخاب کنید. از میان این تشک‌ها می‌توان به بهترین تشک پاکتی و بهترین تشک متصل اشاره کرد.

البته سایت تشک رویال، تشک‌های متنوعی را جهت خرید به شما ارائه می‌دهد. اگر می‌خواهید انواع دیگری از تشک‌ها را امتحان کنید، ما خرید تشک طبی و انواع تشک مسافرتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بهترین تشک برای رفع خستگی شما!

 

 

 

نتیجه گیری

 طیف وسیعی از شرایط سلامتی و سبک زندگی مانند بیماری‌ها، افسردگی، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها، شرایط روحی و روانی می‌توانند علت خستگی مداوم باشند.

در مقاله بالا به‌تفصیل در مورد خستگی و عوامل مرتبط با آن صحبت کردیم؛ بنابراین اگر هیچ یک از نکات بالا به شما کمکی نکرد، حتماً به پزشک مراجعه کنید که علت خستگی مداوم شما را تشخیص دهد و راه‌حل مناسبی برای آن ارائه دهد.

 

لیست قیمت:

مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 900,000
تشک رویال مدل ماسا 120×200 فنری 20 cm 1,190,000
تشک رویال مدل ماسا 160×200 فنری 20 cm 1,610,000
تشک رویال مدل ماسا 180×200 فنری 20 cm 1,840,000
تشک رویال مدل ماسا 80×180 نوجوان فنری 20 cm 870,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل آرامش 90×200 فنری 22 cm 1,170,000
تشک رویال مدل آرامش 120×200 فنری 22 cm 1,610,000
تشک رویال مدل آرامش 160×200 فنری 22 cm 2,130,000
تشک رویال مدل آرامش 180×200 فنری 22 cm 2,340,000
تشک رویال مدل آرامش 80×180  نوجوان فنری 22 cm 1,130,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 90×200 فنری متصل 21 cm 1,296,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 120×200 فنری 21 cm 1,667,500
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 160×200 فنری 21 cm 2,162,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 180×200 فنری 21 cm 2,668,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 21 cm 1,184,500
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 90×200 فنری 24 cm 1,400,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 120×200 فنری 24 cm 1,955,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 160×200 فنری 24 cm 2,530,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 180×200 فنری 24 cm 2,760,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 80×180  نوجوان فنری 24 cm 2,460,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل رز-درجه 2 90×200 فنری متصل 26 cm 1,600,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 120×200 فنری 26 cm 2,250,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 160×200 فنری 26 cm 2,760,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 180×200 فنری 26 cm 3,060,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 26 cm 1,415,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 1,725,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 2,415,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 3,185,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 3,395,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 1,633,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 90×200 طبی 29 cm 1,863,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 120×200 طبی 29 cm 2,587,500
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 160×200 طبی 29 cm 3,450,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 180×200 طبی 29 cm 3,680,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 80×180 نوجوان طبی 29 cm 1,759,500
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 2,200,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 3,220,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 4,250,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 4,500,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 2,104,500
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 2,820,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 4,111,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 5,390,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 5,635,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 2,622,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 3,680,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 5,700,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 6,950,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 7,360,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 3,500,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 4,674,750
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 7,084,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 8,786,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 9,349,500
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 4,416,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 5,081,250
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 7,250,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 9,250,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 10,162,500
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 4,625,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 6,468,750
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 8,777,500
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 11,375,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 12,937,500
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 28 cm 5,687,500
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 90×200 طبی فوم 28 cm 12,812,500
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 120×200 طبی فوم 28 cm 1,750,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 160×200 طبی فوم 28 cm 2,462,500
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 180×200 طبی فوم 28 cm 2,762,500
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 80×180 نوجوان طبی فوم 28 cm 1,231,250
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 90×200 طبی فوم 28 cm 1,668,750
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 120×200 طبی فوم 28 cm 2,175,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 160×200 طبی فوم 28 cm 3,037,500
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 180×200 طبی فوم 28 cm 3,687,500
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 80×180 نوجوان طبی فوم 28 cm 1,600,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت   حدودی (تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 90×200 طبی فوم 28 cm 2,162,500
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 120×200 طبی فوم 28 cm 2,860,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 160×200 طبی فوم 28 cm 3,826,250
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 180×200 طبی فوم 28 cm 4,325,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 80×180 نوجوان طبی فوم 28 cm 2,056,250
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت حدودی (تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 90×200 طبی فوم 28 cm 2,875,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 120×200 طبی فوم 28 cm 4,062,500
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 160×200 طبی فوم 28 cm 5,420,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 180×200 طبی فوم 28 cm 5,750,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 80×180 نوجوان طبی فوم 28 cm 2,710,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت حدودی (تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 90×200 طبی فوم 28 cm 4,062,500
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 120×200 طبی فوم 28 cm 5,412,500
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 160×200 طبی فوم 28 cm 7,280,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 180×200 طبی فوم 28 cm 8,125,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 80×180 نوجوان طبی فوم 28 cm 3,650,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت حدودی (تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 90×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 5,787,500
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 120×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 7,818,750
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 160×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 10,340,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 180×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 11,575,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 28 cm 5,175,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع قیمت حدودی (تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 90×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 6,655,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 120×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 9,075,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 160×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 11,625,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 180×200 طبی ارتوپدیک 28 cm 13,200,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 28 cm 5,822,500
محصول سایز قیمت   حدودی
محافظ تشک ضد آب 90×200 380,000
پارچه گرد بافت 700گرمی 120×200 420,000
لایی لمینتی جهت جلوگیری از نفوذ اب 160×200 480,000
دیواره توری و کش دار 180×200 520,000

 

سایر مقالات:

تأثیر بالش بر خواب- معرفی 3 مدل بالش مخصوص تشک خواب رویال
روش های نظامی خوابیدن – تکنیک خوابیدن در 10 ثانیه
تاثیر خواب بر سیستم ایمنی بدن – 3 مدل تشک برای خواب راحت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.