بیماری

3 مورد از اثرات بی خوابی بر وزن- بی خوابی باعث چاقی یا لاغری میشود ؟

اثرات بی خوابی بر وزن

شماره تماس تولیدی تشک رویال

اثرات بی‌خوابی بر افزایش وزن بدن چیست؟

با وجود تمام تحقیقات بشر در رابطه با خواب و وزن، هنوز اطلاعات دقیقی مرتبط با اثرات بی خوابی بر وزن به دست نیامده است. البته پژوهشگران دانشگاه هاروارد در پژوهش‌های خود، به نتایج مطلوبی در رابطه با نقش خواب در کاهش وزن دست یافته‌اند.

خواب به موقع و رفع عادت‌های غلط در زمان خواب، می‌تواند از انسان در برابر بسیاری از بیماری‌های محافظت کند. در این مقاله به بیان اطلاعاتی درباره اثرات بی خوابی بر وزن خواهیم پرداخت. در صورت علاقه‌مندی به این موضوع و عوارض بی‌خوابی تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اثرات بی‌خوابی بر افزایش وزن بدن چیست؟

محصولات تشک رویال:

تشک رویال
تشک طبی
تشک فنری

 

تشک رویال سوپر طبی فنری مدل فلورا دو نفره

7,260,000 تومان7,705,000 تومان
تشک رویال سوپر طبی فنری مدل فلورا دونفره  چه ویژگی‌هایی دارد؟ تشک رویال مدل فلورا از بهترین تشک‌های طبی فنری

تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک یک نفره

5,105,000 تومان6,825,000 تومان
تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک یک نفره قیمت تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک یک نفره چقدر است؟ اولین

تشک‌ رویال مدل رز دو نفره

3,665,000 تومان4,045,000 تومان
تشک‌ رویال مدل رز دو نفره و یک نفره چه ویژگی‌هایی دارد؟ تشک‌ رویال مدل رز دو نفره و یک

تشک رویال ارتوپدیک مدل ریباند گلدن دو نفره

12,460,000 تومان13,790,000 تومان
خرید انواع تشک از تشک رویال تشک رویال تشک طبی تشک فنری تشک منفصل( پاکتی) تشک متصل تشک یک نفره

عوارض بی‌خوابی

در صورتی که فرد در طول شبانه روز، خوابی بر طبق میزان ساعت استاندارد سن خود را نداشته باشند؛ بدون هرگونه شک و تردیدی، عوارض کم خوابی یا بی‌خوابی در آن‌ها نمایان خواهد شد. این عوارض، سبب برهم‌زدن تعادل و سبک زندگی افراد خواهند شد.

اصلی‌ترین عوارضی که ممکن است بی‌خوابی با خود به همراه داشته باشد، شامل موارد زیر خواهد بود:

 • خمیازه کشیدن پشت سر هم
 • بد اخلاقی
 • عدم تمرکز
 • عوارض بی‌خوابی بر پوست
 • حس خواب آلودگی
 • کاهش سطح عملکرد روحی و جسمی فرد
 • خسته بودن در تمام روز

شماره تماس تولیدی تشک رویال

 

تأثیر خواب بر چاقی

از اثرات بی خوابی بر وزن، چاقی بوده و علت این افزایش وزن را باید، در افزایش میزان ترشح هورمونی به نام کورتیزول معرفی کرد. ترشح این هورمون در بدن، به واسطه غده فوق کلیوی یا آدرنالین رخ خواهد داد. متخصصان و پزشکان علت ترشح کورتیزول در بدن را، استرس دانسته و به همین دلیل نام آن را، هورمون استرس نهاده‌اند.

در صورتی که فرد در طول شبانه روز، خواب کافی نداشته باشد؛ بدن شروع به ترشح کورتیزول خواهد کرد؛ بنابراین افزایش ترشح این هورمون و در نتیجه چاقی را، باید از اثرات بی خوابی بر وزن یا تأثیر بی‌خوابی‌های شبانه بر وزن شناخت.

البته هورمون کورتیزول به این دلیل که بدن در یک شرایط خطرناک قرار گرفته است؛ ترشح کرده و در نتیجه از خوابیدن فرد، جلوگیری خواهد کرد. البته ترشح این هورمون، فقط باعث چاق شدن یا اختلال در زمان خوابیدن نخواهد بود. از دیگر دلایل ترشح هورمون کوتیزول، شامل لیست زیر خواهد بود:

تأثیر خواب بر چاقی

افزایش سطح گلوکز در بدن

هورمون استرس کورتیزول در زمان یا شرایط خطرناک و استرسی، گلوکز بیشتری را در اختیار جسم قرار خواهد داد تا فرد بتواند از آن شرایط خطرناک، نجات پیدا کند. به همین دلیل بدن از انجام کار‌های مانند هضم غذا یا رشد، غافل خواهد شد؛ بنابراین با توجه به عدم انجام این کار‌ها، گلوکز تولید شده در بدن انباشته شده و نهایتاً منجر به چاقی خواهد شد.

بنابراین چاقی یا اضافه وزن را باید از تأثیرات بی‌خوابی بر سلامت انسان یا اثرات بی خوابی بر وزن معرفی کرد. بدون شک در صورتی که شخص تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا خواب با کیفیت داشته باشد، مطمئناً شاهد چاقی و دیگر تأثیرات بی‌خوابی بر سلامت انسان در خود نخواهد بود.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

افزایش انسولین در بدن

یکی دیگر از نتایج افزایش کورتیزول یا هورمون استرس، بالا رفتن سطح انسولین در قند خون خواهد بود؛ بنابراین با توجه به افزایش انسولین موجود در خون، بدن انرژی خود را به صورت چربی یا گلیکوژن ذخیره خواهد کرد. نتیجه کم خوابی و استرس در بدن، عدم توانایی جسم برای سوزاندن چربی‌های انباشته شده خواهد بود.

نتیجه تمامی این مراحل در یک شخص، با چاقی که یکی از اثرات بی خوابی بر وزن است؛ به خوبی نمایان خواهد شد؛ بنابراین با افزایش شاخص‌های توده وزنی در بدن، رابطه کم خوابی با چاقی به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

افزایش انسولین در بدن

تأثیر کم خوابی بر سیستم گوارشی

یکی از مهم‌ترین تأثیر بی‌خوابی‌های شبانه بر وزن خود را به واسطه اثر منفی گذاشتن بر سیستم گوارشی نشان خواهد داد. پژوهشگران در طی تحقیقات خود، به این نتیجه رسیده‌اند که کم خوابی یا بی‌خوابی باعث کاهش هورمون لپتین شده و در مقابل، منجر به افزایش هورمون گرلین در بدن خواهد شد.

اکنون با توجه به این امر، هورمون گرلین به مغز پیام یا سیگنال‌های مبنی بر گرسنه بودن ارسال کرده و در نتیجه فرد شروع به خوردن بیش از اندازه غذا خواهد کرد؛ بنابراین فرد در طی یک دوره دچار چاقی، از مهم‌ترین اثرات بی خوابی بر وزن خواهد شد.

از سوی دیگر وظیفه اصلی هورمون لپتین، کنترل اشتها در بدن است. این هورمون در هنگام شب، افزایش پیدا خواهد کرد. با افزایش ترشح این هورمون در طول شب، فرد به غذا خوردن روی آورده و در نتیجه چاقی، نمایان خواهد شد.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

رابطه کم خوابی با چاقی در کودکان

در صورتی که چاقی را از اثرات بی خوابی بر وزن معرفی شود، بدون تردید خواب کافی برای کاهش وزن نیز مؤثر خواهد بود. امروزه در کودکان سراسر دنیا، چاقی یکی از مهم‌ترین اثرات بی‌خوابی است. این رده سنی به دلیل علاقه شدید به بازی‌های کامپیوتری و تلویزیون، دیر‌تر از ساعت خواب معین به رختخواب خواهند رفت.

این دیر خوابیدن در کنار خوردن غذا‌های ناسالم مانند فست‌فود، باعث چاق شدن کودکان خواهد شد. به عبارتی دیگر کودکانی که خواب آن‌ها کمتر از ۱۰ ساعت در طول شبانه روز است، بدون شک دچار افزایش وزن خواهند شد. همچنین تنظیم نبودن ساعت خواب آن‌ها، تأثیر بیشتری نسبت به کم خوابی بر افزایش وزن کودکان خواهد گذاشت.

این اثرات بی خوابی بر وزن کودکان به واسطه برهم زدن سیستم سوخت و ساز بدن یا غدد درون ریز کودکان به ویژه در سنین رشد، بیشتر خواهد بود. زیرا منجر به افزایش میزان ترشح هورمون کورتیزول شده و همین امر باعث افزایش وزن یا چاقی در آنان خواهد شد.

بدون شک چاقی در کنار دیگر اثرات بی‌خوابی مانند دیابت یا بیماری‌های قلبی، گریبان گیر کودکان عزیز خواهد شد. در صورت عدم رعایت خواب کافی برای کاهش وزن، این بیماری‌های ممکن است تا آخر عمر با آن‌ها همراه باشد.

رابطه کم خوابی با چاقی در کودکان

راهکار‌هایی جهت درمان بی‌خوابی

تأثیر خواب بر لاغری و چاقی افراد، تقریباً یک فرایند اثبات شده است؛ بنابراین برای اینکه افراد اثرات بی خوابی بر وزن را، کاهش دهند یا درمان کنند؛ باید از راهکار‌های مناسب برای داشتن خواب با کیفیت بهره ببرند. اصلی‌ترین این راهکار‌ها جهت کم کردن اثرات بی خوابی بر وزن، عبارت هستند از:

ورزش کردن

قرار دادن ورزش در برنامه روزانه یا هفتگی به شکل منظم، در کنار کمک به خواب آرام باعث ایجاد سوخت و ساز بهتر سیستم گوارشی بدن خواهد شد.

مدیتیشن

افراد در صورتی که شرایط انجام مدیتیشن حرفه‌ای را در طول روز ندارند، می‌توانند حداقل در آخر شب و قبل از ورود به رختخواب در مدت زمان کوتاهی، این کار را انجام دهند. بدون شک با کاهش استرس و تجربه یک خواب با کیفیت، دیگر خبری از اثرات بی خوابی بر وزن نخواهد بود.

موسیقی

گوش دادن به موسیقی مورد علاقه و صد البته آرام در کاهش استرس و اضطراب مؤثر است. با کاهش استرس و تجربه خواب خوش، یکی از مهم‌ترین علل چاقی از بین خواهد رفت.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

برنامه غذایی سالم

افراد اگر در برنامه غذایی خود، کربوهیدرات‌ها را به میزان بسیاری قرار دهند؛ بدون شک خواب با کیفیتی را تجربه خواهند کرد. در صورت داشتن خواب با کیفیت و عمیق، چاقی و دیگر اثرات بی خوابی بر وزن را در آن‌ها شکل نخواهد گرفت.

برنامه غذایی سالم

تشک مناسب

هنگام انتخاب تشک حتماً به راهنمای خرید آن، توجه کنند. همچنین افرادی که دارای مشکلاتی مانند دیسک کمر هستند، نظر متخصصان در زمان خرید را جویا شوند. وجود تشک مناسب و با کیفیت، سبب شکل‌گیری خواب آرامی خواهد شد.

محصولات تشک رویال:

تشک منفصل( پاکتی)
تشک متصل
تشک یک نفره
تشک دو نفره

 

استفاده از اسطوخدوس

گیاه و گل اسطوخدوس در کنار رایحه خوش، سبب کاهش فشار خون و اضطراب خواهد شد؛ بنابراین اگر افراد این گل را هر بار حدود ۲ دقیقه در فاصله‌های ۳ تا ۱۰ دقیقه‌ای، استشمام کنند؛ مطمئناً خواب عمیقی خواهند داشت. همچنین صبح، سرحال‌تر از همیشه بیدار خواهد شد.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

دوش گرفتن

دوش آب گرم یک ساعت قبل از رفتن به تختخواب، در ایجاد خواب عمیق و راحت بسیار مؤثر است. طبق تحقیقات پژوهشگران کم شدن سریع دما محیط اتاق، منجر به کاهش سوخت و ساز بدن خواهد شد؛ بنابراین در صورت انتخاب اتاق خواب با دما مناسب و دوش گرفتن، فرد دچار چاقی نخواهد شد؛ زیرا خیلی زود و راحت، می‌تواند بخوابد.

دوش گرفتن

تصور یک محیط آرام

در صورتی که افراد قبل از خواب، خود را در یک محیط آرام تصور کنند؛ خیلی زود به خواب خواهند رفت. آن‌ها با این کار، از مشکلات روزانه فارغ شده و در نتیجه دیگر اثرات بی خوابی بر وزن را تجربه نخواهند کرد.

جوراب پوشیدن

طی یک تحقیقی که پژوهشگران سوئیسی انجام دادند، متوجه شدند که گرم بودن دست‌ها و پا‌ها در تجربه خواب آرام مؤثر است؛ بنابراین افرادی که دچار بی‌خوابی هستند، می‌توانند با جوراب پوشیدن اثرات بی خوابی بر وزن را کاهش دهند.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

برای خرید تشک با کیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای داشتن یک خواب با کیفیت، انتخاب تشک مناسب خواهد بود. بدون تردید با استفاده از تشک مناسب، شما چاقی و دیگر اثرات بی خوابی بر وزن را تجربه نخواهید کرد. اکنون با توجه به این موارد، شما می‌توانید با مراجعه به سایت تشک رویال جهت خرید اقدام کنید.

شما در سایت تشک رویال امکان خرید انواع تشک طبی، انواع تشک فنری و بهترین تشک متصل را داشته و همچنین می‌توانید از بین انواع تشک دو نفره و انواع تشک یک نفره، بهترین گزینه را انتخاب کنید. مطمئناً با خرید از این فروشگاه معتبر، از انتخاب خود راضی خواهید بود.

البته در صورت نیاز می‌توانید برای خرید تشک پاکتی و خرید تشک مسافرتی نیز، از فروشگاه رویال اصل استفاده کنید. بدون تردید خریدار با وجود کیفیت محصولات و قیمت مناسب آن‌ها، از انتخاب‌های خود خوشنود خواهد بود.

برای خرید تشک با کیفیت به کجا مراجعه کنیم؟

سخن پایانی

امروزه با توجه به مشغله‌های بسیار و استرس‌های روزانه، داشتن یک خواب آرام تقریباً برای همگان یک آرزو شده است. در صورتی که افراد دچار بی‌خوابی یا کم خوابی شوند، باید منتظر عواقب جدی بر جسم و روح خود باشند. چاقی را باید یکی از مهم‌ترین اثرات بی خوابی بر وزن، معرفی کرد.

البته پژوهشگران بر طبق تحقیقات خود برای کاهش این اثرات و داشتن خواب آرام، راهکار‌های مناسب ارائه داده‌اند. آن‌ها به افرادی که دارای مشکل خواب هستند، توصیه خواهند کرد که با ورزش کردن، موسیقی گوش دادن یا استشمام عطر اسطوخدوس قبل از خواب برای رسیدن به خواب خوش استفاده کنند.

شماره تماس تولیدی تشک رویال

لیست قیمت:

مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ماسا 90×200فنری20 cm1,074,700
تشک رویال مدل ماسا120×200فنری20 cm1,375,000
تشک رویال مدل ماسا160×200فنری20 cm1,870,000
تشک رویال مدل ماسا180×200فنری20 cm2,149,400
تشک رویال مدل ماسا80×180 نوجوانفنری20 cm1,034,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل آرامش90×200فنری21 cm1,375,000
تشک رویال مدل آرامش120×200فنری21 cm1,870,000
تشک رویال مدل آرامش160×200فنری21 cm2,530,000
تشک رویال مدل آرامش180×200فنری21 cm2,750,000
تشک رویال مدل آرامش80×180  نوجوانفنری21 cm1,320,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل آسایش-درجه 290×200فنری23 cm1,430,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2120×200فنری23 cm1,892,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2160×200فنری23 cm2,508,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2180×200فنری23 cm2,860,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 280×180  نوجوانفنری23 cm1,364,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 190×200فنری24 cm1,622,500
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1120×200فنری24 cm2,200,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1160×200فنری24 cm2,915,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1180×200فنری24 cm3,245,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 180×180  نوجوانفنری24 cm1,540,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل رز-درجه 290×200فنری27 cm1,760,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2120×200فنری27 cm2,574,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2160×200فنری27 cm3,190,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2180×200فنری27 cm3,520,000
تشک رویال مدل رز-درجه 280×180  نوجوانفنری27 cm1,628,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 190×200طبی28 cm1,969,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1120×200طبی28 cm2,794,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1160×200طبی28 cm3,630,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1180×200طبی28 cm3,938,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm1,870,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک90×200طبی29 cm2,147,200
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک120×200طبی29 cm2,997,500
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک160×200طبی29 cm3,987,500
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک180×200طبی29 cm4,290,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک80×180 نوجوانطبی29 cm2,029,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 190×200طبی27 cm2,750,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1120×200طبی27 cm4,004,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1160×200طبی27 cm5,262,400
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1180×200طبی27 cm5,500,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 180×180 نوجوانطبی27 cm3,718,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل فلورا- درجه 190×200طبی28 cm3,505,700
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1120×200طبی28 cm5,060,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1160×200طبی28 cm6,600,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1180×200طبی28 cm7,007,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm3,300,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 190×200طبی30 cm4,576,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1120×200طبی30 cm6,930,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1160×200طبی30 cm8,580,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1180×200طبی30 cm9,152,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 180×180 نوجوانطبی30 cm4,290,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 190×200طبی34 cm5,812,400
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1120×200طبی34 cm8,800,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1160×200طبی34 cm10,923,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1180×200طبی34 cm11,616,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 180×180 نوجوانطبی34 cm5,461,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ90×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm5,698,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ120×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm8,250,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ160×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm10,582,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ180×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm11,396,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)31 cm5,291,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک90×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm7,403,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک120×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm10,043,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک160×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm12,980,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک180×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm14,806,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)36 cm6,490,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 190×200طبی فوم16 cm1,364,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1120×200طبی فوم16 cm1,848,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1160×200طبی فوم16 cm2,607,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1180×200طبی فوم16 cm2,728,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 180×180 نوجوانطبی فوم16 cm1,309,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 290×200طبی فوم18 cm1,760,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2120×200طبی فوم18 cm2,310,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2160×200طبی فوم18 cm3,300,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2180×200طبی فوم18 cm3,520,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 280×180 نوجوانطبی فوم18 cm1,650,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت90×200طبی فوم20 cm2,376,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت120×200طبی فوم20 cm3,135,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت160×200طبی فوم20 cm4,202,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت180×200طبی فوم20 cm4,752,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت80×180 نوجوانطبی فوم20 cm2,101,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا90×200طبی فوم21 cm3,300,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا120×200طبی فوم21 cm4,642,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا160×200طبی فوم21 cm5,962,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا180×200طبی فوم21 cm6,600,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا80×180 نوجوانطبی فوم21 cm5,365,800
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک90×200طبی فوم30 cm4,642,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک120×200طبی فوم30 cm6,206,200
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک160×200طبی فوم30 cm8,327,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک180×200طبی فوم30 cm9,284,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک80×180 نوجوانطبی فوم30 cm4,152,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن90×200طبی ارتوپدیک22 cm6,358,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن120×200طبی ارتوپدیک22 cm8,580,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن160×200طبی ارتوپدیک22 cm11,330,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن180×200طبی ارتوپدیک22 cm12,540,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک22 cm5,687,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس90×200طبی ارتوپدیک26 cm7,370,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس120×200طبی ارتوپدیک26 cm9,900,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس160×200طبی ارتوپدیک26 cm12,760,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس180×200طبی ارتوپدیک26 cm14,740,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک26 cm6,380,000

سایر مقالات:

5 راهکار از بین بردن ساس تخت- نکات طلایی جلوگیری از ساس تخت
5 روش تشخیص تشک اصلی - بهترین تشک های اصلی رویال
خرید تشک خواب از تولیدی - بررسی و مقایسه 20 مدل تشک اصل

شماره تماس تولیدی تشک رویال

دیدگاهی در مورد “3 مورد از اثرات بی خوابی بر وزن- بی خوابی باعث چاقی یا لاغری میشود ؟

 1. فاطمه گفت:

  آیا خرید تشک مناسب به بی خوابی می تواند کمک کند؟

 2. زیبا گفت:

  واقعا فکر تمیکردم بی خوابی اونقدر روی بدن تاثیر بزاره ممنون از مطلب مفیدتون

 3. saba1990 گفت:

  چه جالب! نمیدونستم خواب انقد روی وزن تأثیر داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *