نکات آموزشی

8 مورد از عوامل مؤثر بر خواب کافی که احتمالاً نمی‌دانید!

عوامل مؤثر بر خواب کافی

چه عواملی بر خواب کافی تأثیر می‌گذارند؟

آیا می‌دانید عوامل مؤثر بر خواب کافی شامل چه چیزهایی می‌شوند؟ داشتن خواب خوب و باکیفیت تأثیر بسیار مهم و انکارناپذیری بر سلامت عمومی بدن دارد؛ به ‌طوری‌ که نداشتن خواب کافی منجر به بروز اختلالات جسمی و روحی متعددی شده و توانایی ذهنی و قدرت تمرکز افراد را کاهش می‌دهد.

یک خواب خوب و راحت به شما انرژی و نشاط فراوانی می‌بخشد و باعث می‌شود تا روزتان را با حال خوب و انرژی بالا شروع کنید. اما عوامل مؤثر بر خواب کافی کدام‌اند و چگونه می‌توانیم کیفیت و مدت‌زمان خواب خود را بهبود ببخشیم؟

شماره تماس تولیدی تشک

 

تأثیر خواب بر سلامتی

تحقیق در مورد خواب و استراحت و ارتباط آن با سلامت عمومی بدن بسیار صورت‌گرفته و طبق نتایج آن تأثیر خواب برای سلامت جسم و روح ما هم‌تراز با تأثیر غذاخوردن و نفس‌کشیدن است. نداشتن استراحت کافی تنها محدود به خواب‌آلودگی و کاهش سطح انرژی نمی‌شود. بلکه در طولانی‌مدت عوارض جبران‌ناپذیری برای افراد در پی خواهد داشت.

طبق نتایج پژوهش‌های صورت‌گرفته در حوزه تأثیر خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی، کمبود خواب، خطر بروز بیماری‌های جسمی و روانی را تا چندبرابر افزایش می‌دهد. به طور متوسط هر فرد در طول شبانه‌روز به 7 تا 9 ساعت خواب نیاز دارد که البته این موضوع به دلیل سن، برنامه کاری و عادات روزمره، برای هر فرد با دیگری متفاوت است.

تأثیر خواب بر سلامتی

عوامل مؤثر بر خواب کافی

تشک رویال سوپر طبی فنری مدل فلورا یک نفره

3,855,000 تومان5,565,000 تومان
برند: رویال نوع : طبی - فنری اندازه: یک نفره ابعاد: 90 در 200 سانتی متر ابعاد: 120در 200 سانتی متر  

تشک رویال مدل لوتوس یک‌ نفره

5,030,000 تومان7,620,000 تومان
تشک رویال مدل لوتوس یک‌ نفره چه ساختاری دارد؟ تشک مدل لوتوس برند رویال از تشک‌های طبی فنری باکیفیتی است

خرید تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک دو نفره از تولیدی تشک رویال

9,155,000 تومان10,210,000 تومان
تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک دو نفره جنس تشک رویال تمام فوم پددار کلاسیک دو نفره به گونه‌ای انتخاب

تشک رویال مدل آسایش نوجوان

1,565,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تأثیر خواب بر میزان بهره‌وری و تمرکز

داشتن خواب کافی تأثیر مستقیمی بر عملکرد مغز انسان دارد. از جمله اینکه باعث بهبود تمرکز، بهره‌وری و توانایی‌های شناختی افراد می‌شود. همچنین نتایج تحقیق در مورد خواب و استراحت کودکان نشان می‌دهد الگوی خواب کودک تأثیر چشمگیری بر عملکرد درسی او در مدرسه دارد.

تأثیر خواب بر میزان بهره‌وری و تمرکز

عوامل مؤثر بر خواب کافی

تأثیر خواب بر تنظیم الگوی مصرف کالری

بر طبق شواهد موجود از تحقیقات حوزه خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی، داشتن خواب کافی و باکیفیت باعث می‌شود که افراد در طول روز میزان کمتری از کالری را مصرف کنند. الگوی خواب بر میزان ترشح هورمون‌ها تأثیر می‌گذارد.

در نتیجه میزان تولید و ترشح هورمون‌هایی که سطح اشتهای فرد را تعیین می‌کنند نیز تحت‌تأثیر الگوی خواب فرد قرار می‌گیرد. در واقع می‌توان گفت خواب ناکافی الگوی مصرف انرژی و میزان اشتهای فرد را دستخوش تغییراتی منفی می‌کند و در وضعیت تغذیه فرد اخلال ایجاد می‌کند.

به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که با مشکل خواب مواجه هستند، سبک زندگی و تغذیه مناسبی هم ندارند. این موضوع در بررسی عوامل مؤثر بر خواب کافی بسیار اهمیت دارد.

شماره تماس تولیدی تشک

تأثیر خواب بر عملکرد بهتر در ورزش

داشتن خواب کافی باعث بهبود عملکرد فرد در ورزش می‌شود. در واقع اگر بگوییم داشتن خواب کافی به‌اندازه تمرینات ورزشی و مصرف مواد مغذی برای ورزشکاران حائز اهمیت است؛ اغراق نکرده‌ایم. خواب موردنیاز برای ورزشکاران می‌تواند به 10 ساعت نیز برسد.

در واقع می‌توان گفت دلیل تأثیر قوی خواب بر عملکرد ورزشی افراد، بیشتر ذهنی و مربوط به تأثیر خواب بر روی مغز است. داشتن خواب کافی باعث بهبود عملکرد ذهنی و در نتیجه بهبود هماهنگی اندام‌های بدن، افزایش سرعت، افزایش انرژی و در نهایت به‌دست‌آوردن نتیجه بهتر در ورزش می‌شود.

تأثیر خواب بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

 فشارخون بالا یکی از  عوامل مهم و خطرساز در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) اعلام کرده داشتن خواب خوب و کافی در شب باعث تنظیم خودبه‌خودی فشارخون می‌شود.

تأثیر خواب بر کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی

عوامل مؤثر بر خواب کافی

تأثیر خواب بر هوش اجتماعی و عاطفی

داشتن الگوی خواب صحیح  منجر به بهبود روحیه افراد و افزایش هوش اجتماعی و عاطفی آن‌ها می‌شود. در یکی از پژوهش‌های انجام شده در حوزه خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی مشخص شد میزان همدلی و پاسخ به محرک‌های عاطفی در افرادی که خواب کافی ندارند به میزان قابل‌توجهی کمتر از افرادی است که خواب شبانه خوبی دارند.

نقش خواب در پیشگیری از افسردگی

تأثیر خواب بر سلامت روان یکی از مسائلی است که سال‌ها موضوع بحث و پژوهش بوده است. نتایج این تحقیقات وجود ارتباطی مستقیم بین کمبود خواب و احتمال ابتلا به افسردگی را اثبات می‌کند.

نتیجه تحقیقات انجام‌گرفته دررابطه‌با عوامل مؤثر بر خواب کافی، نشان می‌دهد علائم افسردگی در افراد مبتلا به اختلالات خواب بسیار بیشتر مشاهده می‌شود. در واقع میان کمبود خواب و اختلالات خلق‌وخو و افسردگی ارتباطی دوطرفه و علت و معلولی برقرار است.

بدین معنی که هر کدام می‌توانند باعث بروز و تشدید دیگری شوند. در نتیجه اصلاح و حل هر کدام از این دو می‌تواند باعث اصلاح و حل دیگری نیز شود.

شماره تماس تولیدی تشک

 

تأثیر خواب بر کاهش سطح التهاب بدن

تحقیقات دانشمندان دررابطه‌با خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی، نشان می‌دهد کمبود خواب سطح التهابات بدن را افزایش داده و باعث ایجاد بیماری‌های التهابی روده می‌شود. الگوی خواب افراد ارتباط مستقیمی با عملکرد دستگاه گوارش و در نتیجه ریسک ابتلا به بیماری‌های گوارشی دارد.

تأثیر خواب بر کاهش سطح التهاب بدن

عوامل مؤثر بر خواب کافی

تأثیر خواب بر تقویت سیستم ایمنی

داشتن خواب کافی به بازسازی و ترمیم بدن کمک می‌کند و باعث تقویت قوای ایمنی بدن می‌شود. نتایج تحقیقاتی که در حوزه  خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی صوت گرفته، نشان می‌دهد خوابیدن در مواقع بیماری و زمانی که سیستم ایمنی بدن در حال مبارزه با عفونت‌هاست؛ باعث بهبود عملکرد گلبول‌های سفید و تسریع روند بهبودی می‌شود.

عوامل مؤثر بر خواب کافی

عوامل متعددی وجود دارند که بر روی کیفیت خواب تأثیر می‌گذارند. از میان عوامل مؤثر بر خواب کافی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دمای اتاق

از جمله عوامل مؤثر بر خواب کافی محسوب می‌شود. دلیل اصلی تأثیر دمای اتاق بر روی خواب، تنظیم دمای بدن به هنگام خواب است. در واقع در هنگام خواب نوعی تعادل دمایی میان دمای بدن و دمای محیط برقرار می‌شود که به آن تنظیم دمایی بدن گفته می‌شود.

دمای اتاق

عوامل مؤثر بر خواب کافی

نور موبایل در تاریکی

از میان عوامل مؤثر بر خواب کافی، نور گوشی موبایل یکی از مواردی است که تأثیر آن دست‌کم گرفته شده است. بسیاری از افراد در رختخواب خود از گوشی موبایل استفاده می‌کنند که این امر باعث بی‌خوابی فرد می‌شود. زیرا نور گوشی موبایل سطح ملاتونین (هورمون خواب) را در بدن کاهش می‌دهد.

مصرف چای و قهوه پیش از خواب

برخی افراد که از عوامل مؤثر بر خواب کافی اطلاع ندارند؛ ممکن است پیش از رفتن به رختخواب چای یا قهوه مصرف کنند. این نوشیدنی‌ها به دلیل داشتن کافئین که یکی از محرک‌های طبیعی است؛ باعث تحریک سیستم عصبی و ایجاد اختلال در خواب می‌شوند؛ بنابراین به‌عنوان یک نوشیدنی قبل از خواب توصیه نمی‌شوند.

دم‌نوش‌های گیاهی

به‌طورکلی  نوشیدنی‌های گیاهی فاقد کافئین مانند دم‌نوش‌های گیاهی به دلیل تأثیر آرام‌بخشی که دارند، برای داشتن یک خواب راحت توصیه می‌شوند. دم‌نوش‌های گیاهی از جمله عوامل مؤثر در خواب راحت هستند و بر روی روند خواب تأثیر مثبت می‌گذارند.

طبق تحقیقاتی که دررابطه‌با عوامل مؤثر بر خواب کافی صورت‌گرفته، نوشیدنی‌هایی مانند چای بابونه، سنبل‌الطیب، چای بادرنجبویه، دم‌نوش اسطوخودوس و… به دلیل داشتن خواص آرام‌بخش تأثیر مثبتی بر روند به خواب‌رفتن افراد دارند و در واقع نوعی درمان و داروی گیاهی برای خواب راحت محسوب می‌شوند.

همچنین تأثیر گیاهانی مانند زنجبیل، گل ساعتی، بادرنجبویه، بابونه، نعناع فلفلی و عناب بر بهبود خواب به‌قدری مشهود بوده که از ترکیب آنها شربت‌های گیاهی مختلفی برای درمان خانگی کم‌خوابی نوزاد تهیه شده است.

کشیک‌های شبانه و شب‌کاری

یکی دیگر از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر خواب کافی، زمان طبیعی و مناسب برای خواب است. ‌افراد شب‌کار به دلیل تایم کاری خود از خواب شبانه محروم می‌مانند و جالب است بدانید که خوابیدن در طول روز هرگز نمی‌تواند جایگزین خواب طبیعی شبانه شود زیرا نمی‌تواند کمبود خواب بدن فرد را جبران کرده و خستگی او را برطرف کند.

در واقع کار در شیفت شب به طور واضحی الگوی طبیعی خواب فرد را دچار اختلال کرده و باعث خواب‌آلودگی و افت تمرکز فرد می‌شود؛ بنابراین داشتن الگوی خواب مناسب یکی از عوامل مؤثر بر خواب کافی محسوب می‌شود.

کشیک‌های شبانه و شب‌کاری

عوامل مؤثر بر خواب کافی

دوش آب سرد

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر خواب کافی گرفتن دوش آب سرد است که بر روی خواب تأثیر منفی می‌گذارد. گرفتن دوش آب سرد پیش از خواب به این دلیل که فرد را هوشیار کرده و حس خواب‌آلودگی را کاهش می‌دهد؛ توصیه نمی‌شود.

احساس امنیت

علاوه بر مواردی که تاکنون به‌عنوان عوامل مؤثر بر خواب کافی نام‌برده شد؛ یکی دیگر از فاکتورهای تأثیرگذار، احساس امنیت است که باعث بهبود کیفیت خواب می‌شود.

تحقیقات حوزه خواب و عوامل مؤثر بر خواب کافی، ثابت کرده در کنار دیگران خوابیدن حس امنیت بیشتر و در نتیجه خوابی عمیق‌تر و باکیفیت‌تر را به همراه دارد.

در حالی‌ که به‌تنهایی خوابیدن، به دلیل احساس امنیت کمتر، اختلالی به نام خواب منقطع را به دنبال دارد. بدین معنی که فرد بارها از خواب می‌پرد و به همین دلیل هرگز خواب عمیق را تجربه نمی‌کند.

تشک مناسب

نوع تشک و کیفیت آن نیز یکی از عوامل مؤثر بر خواب کافی است. درجه نرمی و سفتی تشک‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و این مسئله خواب افراد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ بنابراین برای داشتن خواب راحت شبانه، همواره سعی کنید باتوجه‌به شرایط فیزیکی خود، تشک‌های طبی مناسب خود و با درجه سختی متوسط را انتخاب کنید.

با تشک رویال یک خواب خوب و شیرین را تجربه کنید!

حال که با عوامل مؤثر بر خواب کافی آشنا شدید، آشنایی با یک برند معتبر تولید کالای خواب نیز خالی‌ازلطف نیست! تولیدی تشک رویال با داشتن ده‌ها سال سابقه درخشان در زمینه تولید انواع تشک‌های طبی در مدل‌های متنوع، سال‌هاست که گوی سبقت را از رقبای داخلی ربوده و تبدیل به بهترین برند تشک داخلی کشور شده است.

همچنین این مجموعه با تولید باکس‌های استاندارد تشک، محافظ تشک و بالش‌های معمولی و مموری دار، نوآوری خود را در صنعت تولید تشک و کالای خواب به اثبات رسانده است.

تشک رویال با استفاده از بهترین متریال و مواد اولیه، تشک‌های خود را تولید کرده و در کنار کیفیت بالا، با قراردادن قیمت‌های مناسب بر روی محصولات خود، رضایت مشتریان را جلب می‌کند.

با تشک رویال یک خواب خوب و شیرین را تجربه کنید!

عوامل مؤثر بر خواب کافی

سخن پایانی

خواب نقش بسیار مهمی در زندگی ما ایفا می‌کند. نقشی حتی مهم‌تر از غذاخوردن چراکه بدن ما می‌تواند سه هفته بدون غذا بماند؛ اما بدون خواب تنها یازده روز دوام می‌آورد.

نکته مهم دیگر آن است که کمبود غذا و سوءتغذیه با مصرف مواد غذایی مغذی و مکمل‌ها جبران می‌شود؛ اما جبران کمبود خواب سخت‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد! پس هرگز تأثیر خواب بر سلامت روح و جسم و همچنین عوامل مؤثر بر خواب کافی را دست‌کم نگیرید.

سؤالات متداول

  1. عوامل مؤثر بر خواب کافی کدام‌اند؟

دمای اتاق، تشک مناسب، مصرف چای و قهوه و دم‌نوش‌های گیاهی و…از جمله عوامل مؤثر بر خواب کافی هستند.

  1. نداشتن خواب کافی چه تأثیری بر سیستم ایمنی دارد؟

باعث ضعف سیستم ایمنی و کاهش توان آن در مقابله با عفونت‌ها می‌شود.

  1. آیا خواب باعث عملکرد بهتر در ورزش می‌شود؟

بله زیرا باعث بهبود هماهنگی اندام‌های بدن، افزایش سرعت، افزایش انرژی و در نهایت نتیجه بهتر می‌شود.

سایر مقالات:

درمان عادت نادرست هنگام خواب با 11 راهکار ساده و مفید!
معرفی 6 برند که گران قیمت ترین تشک ها را تولید می‌کنند!
5 ویژگی تشک ورزشکارها و تاثیر آن بر سلامتی جسمانی
 

شماره تماس تولیدی تشک

 

لیست قیمت:

مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905
تشک رویال مدل ماسا 120×200 فنری 20 cm 1,581,250
تشک رویال مدل ماسا 160×200 فنری 20 cm 2,150,500
تشک رویال مدل ماسا 180×200 فنری 20 cm 2,471,810
تشک رویال مدل ماسا 80×180 نوجوان فنری 20 cm 1,189,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل آرامش 90×200 فنری 21 cm 1,581,250
تشک رویال مدل آرامش 120×200 فنری 21 cm 2,150,500
تشک رویال مدل آرامش 160×200 فنری 21 cm 2,909,500
تشک رویال مدل آرامش 180×200 فنری 21 cm 3,162,500
تشک رویال مدل آرامش 80×180  نوجوان فنری 21 cm 1,518,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 90×200 فنری 23 cm 1,644,500
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 120×200 فنری 23 cm 2,175,800
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 160×200 فنری 23 cm 2,884,200
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 180×200 فنری 23 cm 3,289,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 23 cm 1,568,600
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 90×200 فنری 24 cm 1,865,875
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 120×200 فنری 24 cm 2,530,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 160×200 فنری 24 cm 3,352,250
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 180×200 فنری 24 cm 3,731,750
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1 80×180  نوجوان فنری 24 cm 1,771,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل رز-درجه 2 90×200 فنری 27 cm 2,024,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 120×200 فنری 27 cm 2,960,100
تشک رویال مدل رز-درجه 2 160×200 فنری 27 cm 3,668,500
تشک رویال مدل رز-درجه 2 180×200 فنری 27 cm 4,048,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2 80×180  نوجوان فنری 27 cm 1,872,200
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 2,165,900
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 3,073,400
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 3,993,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 4,331,800
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 2,057,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 90×200 طبی 29 cm 2,361,920
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 120×200 طبی 29 cm 3,297,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 160×200 طبی 29 cm 4,386,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 180×200 طبی 29 cm 4,719,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک 80×180 نوجوان طبی 29 cm 2,232,450
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 90×200 طبی 27 cm 3,025,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 120×200 طبی 27 cm 4,404,400
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 160×200 طبی 27 cm 5,788,640
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 180×200 طبی 27 cm 6,050,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 27 cm 2,879,800
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 90×200 طبی 28 cm 3,856,270
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 120×200 طبی 28 cm 5,566,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 160×200 طبی 28 cm 7,260,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 180×200 طبی 28 cm 7,707,700
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 28 cm 3,630,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 90×200 طبی 30 cm 5,033,600
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 120×200 طبی 30 cm 7,623,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 160×200 طبی 30 cm 9,438,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 180×200 طبی 30 cm 10,067,200
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 30 cm 4,719,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 90×200 طبی 34 cm 6,393,640
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 120×200 طبی 34 cm 9,680,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 160×200 طبی 34 cm 12,015,300
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 180×200 طبی 34 cm 12,777,600
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1 80×180 نوجوان طبی 34 cm 6,007,650
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 7,367,800
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 9,075,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 11,640,200
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 12,535,600
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 31 cm 5,820,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 90×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 8,143,300
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 120×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 11,473,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 160×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 14,278,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 180×200 فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 16,286,600
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک 80×180 نوجوان فنری منفصل (پاکتی) 36 cm 7,139,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 90×200 طبی فوم 16 cm 1,500,400
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 120×200 طبی فوم 16 cm 2,032,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 160×200 طبی فوم 16 cm 2,867,700
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 180×200 طبی فوم 16 cm 3,000,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1 80×180 نوجوان طبی فوم 16 cm 1,439,900
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 90×200 طبی فوم 18 cm 1,936,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 120×200 طبی فوم 18 cm 2,541,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 160×200 طبی فوم 18 cm 3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 180×200 طبی فوم 18 cm 3,872,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2 80×180 نوجوان طبی فوم 18 cm 1,815,000
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 90×200 طبی فوم 20 cm 2,613,600
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 120×200 طبی فوم 20 cm 3,448,500
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 160×200 طبی فوم 20 cm 4,622,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 180×200 طبی فوم 20 cm 5,227,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت 80×180 نوجوان طبی فوم 20 cm 2,311,100
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 90×200 طبی فوم 21 cm 3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 120×200 طبی فوم 21 cm 5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 160×200 طبی فوم 21 cm 6,558,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 180×200 طبی فوم 21 cm 7,260,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا 80×180 نوجوان طبی فوم 21 cm 5,902,380
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 90×200 طبی فوم 30 cm 5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 120×200 طبی فوم 30 cm 6,826,820
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 160×200 طبی فوم 30 cm 9,159,700
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 180×200 طبی فوم 30 cm 10,212,400
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک 80×180 نوجوان طبی فوم 30 cm 4,567,750
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 90×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 6,993,800
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 120×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 9,438,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 160×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 12,463,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 180×200 طبی ارتوپدیک 22 cm 13,794,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 22 cm 6,255,700
مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 90×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 8,107,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 120×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 10,890,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 160×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 14,036,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 180×200 طبی ارتوپدیک 26 cm 16,214,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس 80×180 نوجوان طبی ارتوپدیک 26 cm 7,018,000
 

شماره تماس تولیدی تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.