نکات آموزشی

هورمون تنظیم کننده خواب و 5 روش تنظیم این هورمون خواب

هورمون تأثیر‌گذار در بی‌خوابی و مهمترین جایگزین آن- هورمون تنظیم

هورمون تنظیم کننده خواب  یا ملاتونین، ساعت خواب و بیداری را تنظیم خواهد کرد. البته پس از تاریک شدن هوا، میزان ترشح هورمون خواب ملاتونین بیشتر شده و در نتیجه فرد احساس خواب آلودگی خواهد کرد؛ بنابراین با توجه به نقش خواب در تنظیم هورمون‌های حیاتی بدن، باعث ایجاد سلامتی جسم و روح خواهد شد.

به طور مثال خواب عمیق نشان دهنده، افزایش ترشح هورمون رشد بوده و همچنین امر باعث مناسب بودن وزن خواهد شد. طی این مقاله به بیان مطالبی در رابطه با هورمون تنظیم کننده خواب  و مسائل مرتبط با آن خواهیم پرداخت. در صورت تمایل به این مطلب جذاب تا انتها همراه ما باشید.

شماره تماس تولیدی تشک

تشک رویال مدل مدیکال یک نفره

1,500,000 تومان2,540,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک ارتوپدیک مدل ریباند گلدن پلاس یک نفره

8,105,000 تومان10,890,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک رویال مدل مدیکال لایت نوجوان

2,310,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک رویال مدل مدیکال اولترا دو نفره

6,555,000 تومان7,260,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

ملاتونین؛ هورمون تنظیم کننده خواب

ملانونین هورمون خواب در مغز بوده و سایز این غده مهم در بدن انسان، به اندازه نخود خواهد بود. برای بسیاری از افراد این سؤال شکل گرفته است که هورمون خواب چیست یا چگونه کار خواهد کرد؟ این هورمون هم‌ز‌مان با طلوع و غروب خورشید در ذهن ترشح خواهد کرد تا اینگونه افراد خواب را تجربه کنند.

پژوهشگران در بنیاد ملی خواب، بیان کرده‌اند که هورمون تنظیم کننده خواب  در طول روز غیر فعال است. زمان ترشح هورمون ملاتونین به عنوان هورمون تنظیم کننده خواب  از ساعت ۹ شب به ویژه در فصل تابستان شروع خواهد شد. به عبارتی دیگر تاریک شدن هوا، زمان ترشح هورمون ملاتونین خواهد بود.

پس از ترشح هورمون تنظیم کننده خواب  علائمی مانند کاهش سطح هوشیاری یا دمای بدن، در افراد ظاهر خواهد شد. بدون تردید هورمون خواب ملاتونین، به افراد اطلاع خواهند داد که چه زمانی باید بخوابند یا بیدار شوند. البته عملکرد این هورمون، همزمان با تاریکی شب خواهد بود.

شماره تماس تولیدی تشک

مطمئناً در صورتی که افراد هنگام خواب در معرض نور شدید قرار بگیرند، ترشح هورمون تنظیم کننده خواب  به تأخیر خواهد افتاد. نتیجه این تأخیر، اختلال خواب هورمونی خواهد بود. شاید به همین دلیل در کنار رابطه مستقیم هورمون ملاتونین و خواب، متخصصان استفاده از تلفن همراه یا کامپیوتر قبل از خواب را ممنوع کرده‌اند.

ملاتونین؛ هورمون تنظیم کننده خواب

هورمون خواب قرص چیست؟

در صورتی که افراد با اختلال خواب هورمونی مواجه شوند، خواب راحتی را تجربه نخواهند کرد. به عبارتی دیگر این افراد، دچار بی‌خوابی یا کم خوابی خواهند شد؛ بنابراین باید به دنبال علت عدم ترشح ملاتونین هورمون تنظیم کننده خواب  بروند تا مشکل بی‌خوابی یا کم خوابی آن‌ها برطرف شود.

برای همین برخی از افراد، به دنبال قرص‌های خواب هستند. البته در زمان خرید هورمون خواب قرص، باید به داروخانه مراجعه کنند تا مکمل‌های مطمئن و بهداشتی خریداری کنند. این مکمل‌های خواب، روی بسیاری از افراد تأثیر مثبت گذاشته و البته میزان تأثیر‌گذاری آن به سه عامل مهم، بستگی دارد:

  • زمان مصرف
  • مقدار مصرف
  • میزان مصرف

البته استفاده از این دارو‌ها به عنوان یک جایگزین مناسب همیشه مؤثر نخواهد بود. مکمل‌های ملاتونین، این امکان را دارند که اختلال بی‌خوابی ناشی از کار در شیفت شب را بر طرف کنند. زیرا درمان مصرف این دارو، هورمون ملاتونین ترشح کرده و فرد می‌تواند خواب راحتی را تجربه کند.

همچنین در زمان شروع استفاده از این دارو‌ها، بهتر است که میزان دوز قرص کم باشد. طبق تحقیقاتی که پژوهشگران در رابطه با مصرف قرص هورمون خواب و خوابیدن انجام داده‌اند، متوجه شده‌اند که افراد با مصرف این دارو، ۷ دقیقه زود‌تر به خواب خواهند رفت. همچنین کیفیت خواب افراد، بهبود پیدا خواهد.

البته تمام پزشکان و متخصصان، به افرادی که هورمون خواب و بیداری آن‌ها مختل شده است؛ توصیه به استفاده دوز کم دارند. آن‌ها استفاده از قرص‌های با دوز ۵/۰ تا ۵ میلی گرم را حدوداً ۲ الی ۳ ساعت قبل خواب توصیه خواهند کرد تا اینگونه مشکلات بی‌خوابی خود را رفع کنند.

اما افرادی که مشکل بی‌خوابی دارند، باید دوز ۳۰ میلی گرمی این قرص یا مکمل هورمون تنظیم کننده خواب  را مصرف کنند. البته توجه به این نکته ضروری است که مصرف مکمل، باید با دوز پایین باشد. همچنین پزشکان معتقد هستند که مصرف دارو، تغییرات بسیاری با خود به همراه دارد.

بنابراین در صورتی که افراد پس از مدت زمانی، تصمیم به نخوردن دارو گرفتند؛ حتماً با نظر پزشک این کار را انجام دهند. از جمله افرادی که باید از مصرف دارو صرف نظر کنند، خانم‌های باردار در کنار بیماران مبتلا به نارسایی کبدی یا کلیه‌ای هستند.

از شایع‌ترین عوارض این دارو، سردرد یا سرگیجه بوده و به همین دلیل است که افراد در طول روز، احساس خستگی دارند. در حالت کلی مصرف قرص مکمل ملاتونین هورمون تنظیم کننده خواب ، عارضه خطرناکی به همراه نخواهد داشت.

اما این دارو حس خواب در فرد ایجاد خواهد کرد؛ بنابراین ۵ ساعت پس از مصرف، شخص نباید رانندگی و کار کند. البته این دارو هورمون تنظیم کننده خواب ، اعتیاد‌آور نیست.

شماره تماس تولیدی تشک

 

بی خوابی و انواع آن

امروزه متخصصان در رابطه با بی‌خوابی، پژوهش‌های متعددی را انجام داده‌اند. در نظر این افراد بی‌خوابی، طیف وسیعی از اختلالات را خواب را در برگرفته و به عبارتی شامل کاهش کمیت تا کیفیت خواب، خواهد شد؛ بنابراین آن‌ها بی‌خوابی را در سه بخش، تقسیم کرده‌اند که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

بی‌خوابی گذرا

نشانه‌های این نوع از بی‌خوابی، حدود تا ۳ شب ادامه پیدا کرده و شخص نمی‌تواند خواب راحتی نخواهد داشت.

هورمون خواب قرص چیست؟

بی‌خوابی کوتاه مدت

مطمئناً علائم این نوع از بی‌خوابی، تا چند هفته با افراد همراه خواهد بود. البته متخصصان برای این نوع از بی‌خوابی، نام دیگر برگزیده که بی‌خوابی حاد است.

بی‌خوابی مزمن

بدون شک بی‌خوابی مزمن، ماه‌های طولانی و حتی سال‌ها با افراد خواهد بود. البته متخصصان معتقد هستند که افرادی که دارای این نوع از مشکل خواب هستند، حتماً یک بیماری زمینه‌ای دارند.

شماره تماس تولیدی تشک

 

اصلی‌ترین نشانه‌های بی‌خوابی

مطمئناً بی‌خوابی و نشانه‌های آن می‌توانند زجر‌آور باشند؛ بنابراین در صورتی که افراد به نشانه‌های بی‌خوابی در خود دیدند، خیلی زود برای رفع آن چاره‌ای پیدا کنند. زیرا بی‌خوابی یا کم خوابی، بر کیفیت زندگی شخصی و اجتماعی در کنار سلامتی جسم و روح تأثیر منفی خواهد گذاشت.

اصلی‌ترین نشانه‌های بی‌خوابی، شامل لیست زیر خواهد بود:

  • صبح زود بیدار شدن
  • افسردگی و زود رنج شدن
  • خوابیدن سخت در زمان شب
  • حس خستگی یا بی‌حالی پس از بیدار شدن از خواب شب
  • تمرکز نداشتن یا کاهش عملکرد حافظه
  • بیدار شدن هنگام خواب شبانه
  • احساس خواب آلودگی داشتن در روز

در صورت داشتن این علائم، فرد باید به پزشک مراجعه کند تا او تشخیص درست در رابطه با نوع بی‌خوابی بدهد. سپس با توجه به شناخت دقیق از اختلال بی‌خوابی، راهکار‌های مناسب به او ارائه شود.

اصلی‌ترین نشانه‌های بی‌خوابی

دلیل اصلی بی‌خوابی مزمن

بی خوابی یا کم خوابی ناشی از برهم خوردن زمان ترشح هورمون تنظیم کننده خواب  است. مطمئناً در صورت عدم توجه به این مسئله، شخص از نوع بی‌خوابی گذرا عبور کرده و وارد فرایند بی‌خوابی مزمن خواهد شد. بی‌خوابی مزمن می‌تواند ماه‌ها یا سال‌ها همراه فرد باشد.

البته امروزه پژوهشگران با تحقیقات خود، اصلی‌ترین علت‌های آن را یافته‌اند که در ادامه بیشتر به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

استرس و اضطراب

وجود استرس و اضطراب، هورمون تنظیم کننده خواب  را با مشکل مواجه کرده و در نتیجه فرد خواب آرامی نخواهد داشت. دلیل این استرس‌ها می‌تواند مشکلات خانوادگی، مالی، شغلی، فوت یکی از عزیزان و جدایی باشد.

مطمئناً در صورتی که فرد بتواند این عوامل استرس‌زا را مدیریت کند، هورمون تنظیم کننده خواب  در زمان خود ترشح کرده و شخص می‌تواند خواب آرامی داشته باشد.

زمان‌بندی نادرست خواب

در صورتی شغل شخص در شیفت شب است یا اینکه به دلیل مشغله‌های کاری باید بین دو نقطه جغرافیایی متفاوت به لحاظ زمانی سفر کند؛ مطمئنا هورمون تنظیم کننده خواب  او مختل شده و در نتیچه دچار بی‌خوابی مزمن خواهد شد. زیرا این نوع کار یا سفر‌های متعدد، ریتم طبیعی بدن او را بر هم‌زده است.

عادت‌های بد خواب

منظور از عادات بد مانند سرگرم شدن با تلفن همراه، کار کردن روی تختخواب، خوابیدن در هنگام عصر و محیط نا مناسب خواب است. تمام این عادات باعث ایجاد بی‌خوابی مزمن خواهد شد.

شام دیر خوردن

بسیاری از متخصصان معتقدند که بین ساعت خوردن شام و خوابیدن باید حداقل ۴ ساعت فاصله باشد. زیرا در غیر این صورت، فرد دچار درد معده شده و همین مسأله عاملی برای بی‌خوابی خواهد بود.

شماره تماس تولیدی تشک

 

خرید تشک رویال و هورمون تنظیم کننده خواب

یکی از مهم‌ترین عوامل بی‌خوابی، سر و صدای تشک است؛ بنابراین در صورت وجود چنین مشکلی و انجام تمام راهکار‌ها برای رفع این صدا‌ها، شخص چاره‌ای جز خرید تشک خواب جدید ندارد. بهترین مرکز جهت خرید این بخش از سرویس خواب، سایت تشک رویال است.

در صورتی که شما به دلیل خرابی یا سر و صدا تشک، خواب خوبی ندارید؛ می‌توانید برای خرید انواع تشک دو نفره، انواع تشک یک نفره و انواع تشک فنری به این سایت مراجعه کنید. همچنین در صورت علاقه از بین انواع تشک مسافرتی، انواع تشک پاکتی و انواع تشک متصل بهترین را انتخاب کنید.

در صورتی که باید برای خرید تشک طبی طبق نظر پزشک عمل کنید، می‌توانید از سایت تشک رویال خرید کرده و ساعت خوشی را با آن تجربه کنید.

خرید تشک رویال و هورمون تنظیم کننده خواب

سخن پایانی

ترشح هورمون تنظیم کننده خواب  یا ملاتونین، بر اساس تاریکی شب بوده و افراد پس از ترشح آن باید برای خواب شبانه آماده شوند. بدون شک در صورت بر هم خوردن این هورمون خواب و بیداری، شخص دچار بی‌خوابی خواهد.

البته این بی‌خوابی‌ها خود را با نشانه‌های مانند بی‌حالی، خستگی یا تمرکز نداشتن در طول روز نشان خواهند داد؛ بنابراین در صورت وجود چنین مشکلی، شخص باید برای رفع آن تلاش کند تا کیفیت زندگی و سلامت روح و جسم او بر گردد.

 

شماره تماس تولیدی تشک

 

لیست قیمت:

مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ماسا 90×200فنری20 cm1,074,700
تشک رویال مدل ماسا120×200فنری20 cm1,375,000
تشک رویال مدل ماسا160×200فنری20 cm1,870,000
تشک رویال مدل ماسا180×200فنری20 cm2,149,400
تشک رویال مدل ماسا80×180 نوجوانفنری20 cm1,034,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل آرامش90×200فنری21 cm1,375,000
تشک رویال مدل آرامش120×200فنری21 cm1,870,000
تشک رویال مدل آرامش160×200فنری21 cm2,530,000
تشک رویال مدل آرامش180×200فنری21 cm2,750,000
تشک رویال مدل آرامش80×180  نوجوانفنری21 cm1,320,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل آسایش-درجه 290×200فنری23 cm1,430,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2120×200فنری23 cm1,892,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2160×200فنری23 cm2,508,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2180×200فنری23 cm2,860,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 280×180  نوجوانفنری23 cm1,364,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 190×200فنری24 cm1,622,500
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1120×200فنری24 cm2,200,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1160×200فنری24 cm2,915,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1180×200فنری24 cm3,245,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 180×180  نوجوانفنری24 cm1,540,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل رز-درجه 290×200فنری27 cm1,760,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2120×200فنری27 cm2,574,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2160×200فنری27 cm3,190,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2180×200فنری27 cm3,520,000
تشک رویال مدل رز-درجه 280×180  نوجوانفنری27 cm1,628,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 190×200طبی28 cm1,969,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1120×200طبی28 cm2,794,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1160×200طبی28 cm3,630,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1180×200طبی28 cm3,938,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm1,870,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک90×200طبی29 cm2,147,200
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک120×200طبی29 cm2,997,500
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک160×200طبی29 cm3,987,500
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک180×200طبی29 cm4,290,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک80×180 نوجوانطبی29 cm2,029,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 190×200طبی27 cm2,750,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1120×200طبی27 cm4,004,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1160×200طبی27 cm5,262,400
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1180×200طبی27 cm5,500,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 180×180 نوجوانطبی27 cm3,718,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل فلورا- درجه 190×200طبی28 cm3,505,700
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1120×200طبی28 cm5,060,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1160×200طبی28 cm6,600,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1180×200طبی28 cm7,007,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm3,300,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 190×200طبی30 cm4,576,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1120×200طبی30 cm6,930,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1160×200طبی30 cm8,580,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1180×200طبی30 cm9,152,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 180×180 نوجوانطبی30 cm4,290,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 190×200طبی34 cm5,812,400
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1120×200طبی34 cm8,800,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1160×200طبی34 cm10,923,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1180×200طبی34 cm11,616,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 180×180 نوجوانطبی34 cm5,461,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ90×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm5,698,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ120×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm8,250,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ160×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm10,582,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ180×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm11,396,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)31 cm5,291,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک90×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm7,403,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک120×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm10,043,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک160×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm12,980,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک180×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm14,806,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)36 cm6,490,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 190×200طبی فوم16 cm1,364,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1120×200طبی فوم16 cm1,848,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1160×200طبی فوم16 cm2,607,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1180×200طبی فوم16 cm2,728,000
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 180×180 نوجوانطبی فوم16 cm1,309,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 290×200طبی فوم18 cm1,760,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2120×200طبی فوم18 cm2,310,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2160×200طبی فوم18 cm3,300,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2180×200طبی فوم18 cm3,520,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 280×180 نوجوانطبی فوم18 cm1,650,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت90×200طبی فوم20 cm2,376,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت120×200طبی فوم20 cm3,135,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت160×200طبی فوم20 cm4,202,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت180×200طبی فوم20 cm4,752,000
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت80×180 نوجوانطبی فوم20 cm2,101,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا90×200طبی فوم21 cm3,300,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا120×200طبی فوم21 cm4,642,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا160×200طبی فوم21 cm5,962,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا180×200طبی فوم21 cm6,600,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا80×180 نوجوانطبی فوم21 cm5,365,800
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک90×200طبی فوم30 cm4,642,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک120×200طبی فوم30 cm6,206,200
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک160×200طبی فوم30 cm8,327,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک180×200طبی فوم30 cm9,284,000
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک80×180 نوجوانطبی فوم30 cm4,152,500
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن90×200طبی ارتوپدیک22 cm6,358,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن120×200طبی ارتوپدیک22 cm8,580,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن160×200طبی ارتوپدیک22 cm11,330,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن180×200طبی ارتوپدیک22 cm12,540,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک22 cm5,687,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاعقیمت(تومان)
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس90×200طبی ارتوپدیک26 cm7,370,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس120×200طبی ارتوپدیک26 cm9,900,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس160×200طبی ارتوپدیک26 cm12,760,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس180×200طبی ارتوپدیک26 cm14,740,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک26 cm6,380,000

سایر مقالات:

ابعاد مناسب تشک - 3 سایز استاندارد طول و عرض و ارتفاع تشک
5 علت خستگی مداوم- راه حل : بهترین تشک طبی برای رفع خستگی
تأثیر بالش بر خواب- معرفی 3 مدل بالش مخصوص تشک خواب رویال

 

شماره تماس تولیدی تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.