خواب

5 مرحله چرخه خواب- خواب طبیعی و مراحل و چرخه آن

چرخه خواب

چرخه خواب

شاید بارها و بارها عبارت «چرخه خواب» به گوشتان خورده باشد یا شنیده باشید که چرخه خواب خودتان یا شخص دیگری به هم خورده است. خواب حالتی است در مقابل بیداری که در آن فرد توانایی‌های ارادی و آگاهی نسبت به این توانایی را موقتاً از دست می‌دهد.

 خواب نقش بسزایی بر بازسازی سیستم اعصاب و سلامت آن، سیستم ایمنی و همچنین سیستم عضلانی - اسکلتی همه جانداران از جمله انسان دارد.

اما چرخه خواب چیست و چه تعریفی از نظر علمی دارد؟ خواب طبیعی چه مراحلی دارد؟ داشتن یک خواب منظم چه تأثیری بر سلامت جسم و روان دارد؟ برای رسیدن به پاسخ پرسش‌های خود درباره چرخه خواب و مراحل آن، با ما در این مقاله همراه باشید.

شماره تماس تولیدی تشک

 

چرخه خواب چیست؟

به عدم توانایی نسان در کنترل محیط به صورت ارادی و فقدان یا کاهش سطح هوشیاری، غیرفعال شدن تقریباً تمام عضلات و تعلیق نسبی ادراکات حسی در زمان استراحت شما، خواب گفته می‌شود. فعالیت بدن و ذهن در حالت خواب تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واقعی خواهند شد.

چرخه خواب به مراحل پنج‌گانه تفکیک شده‌ای گفته می‌شود که بدن انسان ‌در طول فرایند خواب تجربه می‌کند.

تشک رویال مدل رز یک‌ نفره

2,020,000 تومان2,960,000 تومان
تشک رویال مدل رز یک‌ نفره و دو نفره چه ویژگی‌هایی دارد؟ تشک رویال مدل رز یک‌ نفره و دو

تشک رویال مدل پرستیژ کلاسیک دو نفره

14,275,000 تومان16,285,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

تشک رویال مدل پرستیژ نوجوان

5,820,000 تومان
    لیست قیمت: مدل تشک سایز نوع اسکلت ارتفاع تشک رویال مدل ماسا  90×200 فنری 20 cm 1,235,905 تشک

خواب طبیعی و مراحل و چرخه آن

خواب دو نوع است: خواب NREM (حرکت غیر سریع چشم) که به آن خواب آرام گفته می‌شود. خواب REM (حرکت سریع چشم) که به آن خواب فعال یا خواب نا به ‌روال (paradoxical)می‌گویند.

در هنگام خواب الگوهای امواج مغزی ما تغییر می‌کنند. در واقع میان مراحل خواب و امواج مغزی انسان ارتباط معناداری وجود دارد که بر این اساس چرخه خواب را به پنج مرحله تقسیم کرده‌اند.

خواب طبیعی و مراحل و چرخه آن

چرخه خواب

مرحله اول خواب

در مرحله اول، هنوز به طور کامل به خواب نرفته‌اید و می‌توان گفت بین حالات هوشیاری و بیداری کامل قرار دارید. در مرحله آغازین خواب، مغز امواجی به نام «بتا» تولید می‌کند که امواجی سریع و کوچک هستند. سپس به مرور این امواج جای خود را به امواج کندتری به نام «آلفا» می‌دهند.

در این مدت شما متوجه اتفاقات اطراف خود می‌شوید؛ ولی در عین حال احساس می‌کنید که ذهنتان مدام در حال حرکتی غیر ارادی است. در واقع شما در این مرحله دچار توهمات واضح دیداری و شنیداری می‌شوید که به آن‌ها «توهمات پیشا خواب» یا «توهمات هیپناگوژیک» (hypnagogic hallucinations) گفته می‌شود.

 همچنین ممکن است احساسی شبیه به حس معلق بودن در فضا یا افتادن از بلندی را تجربه کنید که باعث شوند از خواب بپرید. در مرحله اول چرخه خواب برخی عضلات ممکن است حرکات غیر ارادی (twitches) داشته باشند به‌طوری‌که منجر به بیداری شما شوند.

اگر در مرحله اولیه بر اثر اتفاق یا صدایی از خواب بپرید، احتمال می‌رود که به سردرد‌های آزاردهنده‌ای دچار شوید. هنگام خواب، اگر شرایط مناسب برای خواب شما فراهم نشده باشد، فکرتان درگیر باشد، به اندازه کافی احساس خستگی نکنید و به طور کلی چندان برای خواب آماده نباشید؛ ممکن است خواب شما حتی برای ساعت‌ها در این مرحله متوقف شود.

این مرحله از خواب، کوتاه بوده و تنها در حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. اگر در این مرحله از خواب بپرید احتمالاً تصور خواهید کرد که اصلاً نخوابیده‌اید!

شماره تماس تولیدی تشک

 

مرحله دوم خواب

این مرحله طولانی که ممکن است حتی نصف زمان خواب شما را به خود اختصاص دهد، تقریباً ۲۰ دقیقه طول می‌کشد و مغز شروع به تولید امواج منظم و سریعی به نام «دوک‌های خواب» می‌کند.

در این مرحله، ضربان قلب کاهش می‌یابد و بدن سعی می‌کند دمای خود را به حالت تعادل برساند؛ بنابراین اگر دمای محیطتان متعادل نیست و خیلی گرم یا خیلی سرد است، به احتمال زیاد در این مرحله بارها و بارها از خواب می‌پرید.

در واقع شما در مرحله دوم چرخه خواب ناهشیار هستید؛ اما درعین‌حال خواب سبکی دارید و به راحتی بیدار می‌شوید. برای پیشگیری از این مسئله محل مشخص و ثابتی را برای خواب خود در نظر بگیرید، دمای محیط را متعادل نگه دارید و هرگز به طور مستقیم در معرض وسایل سرمایشی و گرمایشی قرار نگیرید تا خوابتان در این مرحله حساس دچار مشکل نشود.

مرحله سوم خواب

مرحله سوم عمیق‌ترین مرحله خواب non-REM است. می‌توان گفت مرحله سوم چرخه خواب، مقدمه‌ای برای آغاز خواب عمیق انسان یا همان REM است. در این مرحله مغز سیگنال‌های ویژه‌ای به نام «سیگنال‌های دلتا» تولید می‌کند که به کمک آن‌ها به تمام اعضای بدن پیام می‌دهد که (مغز) برای خواب آماده است.

در نتیجه دریافت این سیگنال‌ها، برخی اعضای بدن که در زمان خواب به حالت نیمه‌فعال در می‌آیند، شروع به کاهش فعالیت خود می‌کنند. در مرحله سوم اکثر افراد با اتفاقات ساده از خواب بیدار نمی‌شوند. جالب است بدانید مشکلاتی از قبیل شب‌ادراری یا راه‌رفتن در خواب، در مرحله سوم خواب اتفاق می‌افتد.

 پس از سپری شدن این مرحله، بخش دوم خواب یعنی REM  شروع می‌شود. در واقع مرحله سوم، مرحله گذار بین خواب سبک و خواب بسیار عمیق محسوب می‌شود.

مرحله سوم خواب

چرخه خواب

مرحله چهارم خواب

در مرحله چهارم، خواب عمیق یا REM (Rapid Eye Moving) صورت می‌پذیرد. در این مرحله از مراحل پنج‌گانه چرخه خواب که به خاطر حرکات سریع چشم به این نام معروف است، خواب در سنگین‌ترین حالت خود قرار دارد و شما رؤیاهای خود را در این مرحله می‌بینید

اگر در مرحله چهارم خوابتان به سر ببرید و شخص دیگری نظاره‌گر شما باشد، آن شخص می‌تواند حرکات سریع چشم شما را ببیند و در واقع به همین دلیل این مرحله، با نام حرکات سریع چشم (Rapid Eye Moving) نام‌گذاری شده است.

 افرادی که دچار افسردگی هستند، معمولاً بازه‌های زمانی REM طولانی‌تری دارند که این امر به دلیل کاهش هورمون سروتونین (Serotonin) در این افراد است. این در حالی است که در افراد عادی این مرحله با بازه‌های کوتاه‌تری آغاز شده و به تدریج به آن اضافه می‌شود.

از طرفی با نزدیک شدن به صبح، فعالیت مغز افزایش می‌یابد. به همین دلیل معمولاً نزدیک سحر، افراد رؤیاهای بیشتری می‌بینند و رؤیاهای بیشتری نیز به خاطر می‌آورند.

شماره تماس تولیدی تشک

 

مرحله پنجم خواب

تقریباً می‌توان گفت کوتاه‌ترین مرحله از چرخه خواب، مرحله پنجم آن است. در این مرحله مغز به تدریج برای بیداری آماده می‌شود که البته این امر به ساعت فیزیولوژیکی بدن بستگی دارد.

شاید دقت کرده باشید که اگر برای مدتی رأس ساعت خاصی از خواب بیدار شوید، در روز‌های آتی نیز به صورت خودکار و غیر ارادی در همان ساعت از خواب بیدار خواهید شد حتی اگر خودتان هم نخواهید که بیدار شوید!

 اگر خواب نامنظم و به هم ریخته‌ای داشته باشید و زمان مشخصی برای بیداری‌تان تعیین نکرده باشید؛ به احتمال زیاد این مرحله از چرخه خواب را تجربه نخواهید کرد. زیرا مغزتان نمی‌تواند الگوی دقیقی بین زمان خواب و زمان دقیق بیداری‌تان پیدا کند و برای شکل دادن این مرحله از این الگو استفاده کند.

به یاد داشته باشید که نداشتن خواب منظم و تجربه نکردن مرحله پنجم چرخه خواب، در درازمدت آسیب‌های زیادی به سلامت انسان وارد خواهد کرد.

چرخه خواب چند دقیقه است؟

در طول شب، خواب انسان چهار یا پنج بار بین مراحل مختلف چرخه خواب رفت و آمد می‌کند. اما به طور متوسط ۹۰ دقیقه پس از اینکه به خواب می‌رویم، وارد مرحله پنجم یا خواب REM می‌شویم. به طور معمول هر فرد در طول خواب شبانه، 4 تا 6 بار چرخه خواب را تجربه می‌کند.

اولین چرخه که کوتاه‌ترین آن‌ها نیز هست بین هفتاد تا صد دقیقه طول می‌کشد و سایر چرخه‌ها ممکن است نود تا صد و بیست دقیقه طول بکشند. به طور معمول چرخه خواب شبانه طبیعی  چیزی بین 360 تا 540 دقیقه (معادل 6 تا 9 ساعت) طول می‌کشد. با هر بار تکرار چرخه خواب، عمق و مدت‌زمان خواب مرحله REM بیشتر می‌شود.

 معمولاً مدت‌زمان خواب NREM در نیمه اول شب بیشتر است درحالی‌که مدت‌زمان خواب REM در نیمه دوم شب بیشتر است. نکته جالبی که شاید از آن اطلاع نداشته باشید این است که مراحل خواب، به ترتیب طی نمی‌شوند. خواب از مرحله اول آغاز می‌شود و سپس وارد مراحل دوم، سوم و چهارم می‌شود.

ما پس از مرحله چهارم و پیش از ورود به مرحله پنجم یا‌‌ همان خواب REM، مرحله سوم و سپس مرحله دوم خواب را دومرتبه تجربه می‌کنیم. پس از اتمام خواب REM، بدن معمولاً دوباره به مرحله دوم خواب برمی‌گردد.

چرخه خواب چند دقیقه است؟

چرخه خواب

محاسبه‌گر سیکل خواب

اگر ساعت معینی برای بیدار شدن دارید و همچنین می‌دانید برای داشتن عملکرد بهتر در طول شبانه روز به چند ساعت خواب نیاز دارید؛ باید زمان خواب خود را نیز بدانید. به طور کلی افراد بسته به رده سنی خود، به تعداد ساعات خواب متفاوتی نیاز دارند؛ اما به طور معمول هر فرد بزرگسال به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارد.

البته این میزان از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ مثلاً برخی افراد حداقل به ۹ ساعت خواب شبانه احتیاج دارند تا استراحت خود را تکمیل کنند درحالی‌که ممکن است برای فردی دیگر در همان رده سنی، 6 ساعت خواب شبانه کافی باشد.

  • اگر قصد دارید میزان خواب مورد نیاز بدنتان را به طور دقیق محاسبه کنید، لازم است از خود چند سؤال بپرسید:
  • آیا پس از 7 ساعت خواب، احساس شادابی بیشتری دارید یا پس از 8 الی 9 ساعت خواب؟
  • آیا احساس خواب آلودگی را به صورت روزانه تجربه می‌کنید؟
  • آیا برای هوشیار و سرحال ماندن در طول روز به مصرف کافئین وابسته هستید و در این زمینه گاهی زیاده روی می‌کنید؟
  • آیا افرادی که در کنار شما خوابیده‌اند، متوجه اشکال در خواب شما شده‌اند؟

مسئله مهم در محاسبه سیکل خواب آن است که شما با چه میزان از خواب شبانه احساس بهتری دارید و سرحال‌تر و پرانرژی‌تر خواهید بود؟ همچنین مشاهده برخی علائم در ظاهر و خلق و خوی هر فرد می‌تواند نشانه‌ای واضح از میزان و کیفیت پایین خواب شبانه آن فرد باشد؛ علائمی مانند: خواب آلودگی در طول روز، زود رنجی و بدخلقی، افزایش اشتها، بازدهی و تمرکز پایین و…

با تشک‌‌های رویال آسوده بخوابید!

برای داشتن یک خواب خوب، پیش از هر چیز، بهتر است که فضا و محیط مناسبی برای خواب مهیا کنید. تهیه یک تشک طبی خوب و راحت، می‌تواند شرایط مناسبی برای خواب شما فراهم کند.

تولیدی تشک رویال، عرضه کننده انواع تشک‌های طبی باکیفیت در مدل‌های مختلف و مناسب با هر سلیقه است.‌ تشک‌های طبی رویال از متریال درجه یک ساخته می‌شوند و به همین دلیل کیفیت و دوام بسیار بالایی دارند.

با تشک‌‌های رویال آسوده بخوابید!

چرخه خواب

سخن آخر

یک خواب چند مرحله‌ای خوب و کافی تأثیر زیادی بر سلامت بدن انسان دارد. در هنگام خواب بدن ما کارهای مهمی ‌دهد از جمله مدیریت هورمون‌ها، مرتب‌کردن خاطرات، ترمیم عضلات، رشد استخوان‌ها و… لذا داشتن یک چرخه خواب درست و منظم در سلامت جسم و روان هر فردی تأثیر بسزایی دارد و باید به طور ویژه‌ای به آن توجه کرد.

سؤالات متداول

  1. چرخه خواب چیست؟

چرخه خواب به مراحل پنج‌گانه تفکیک شده‌ای گفته می‌شود که بدن ‌در طول فرایند خواب تجربه می‌کند.

  1. خواب چند مرحله اصلی دارد؟

خواب NREM، خواب REM و خواب فعال

  1. چه میزان خواب شبانه برای بدن کافی است؟

به طور معمول هر فرد بزرگسال به 7 تا 9 ساعت خواب شبانه نیاز دارد.

4.در کدام مرحله از چرخه خواب، رؤیا می‌بینیم؟

در مرحله چهارم خواب در سنگین‌ترین حالت خود قرار دارد و شما رؤیاهای خود را در این مرحله می‌بینید.

 

شماره تماس تولیدی تشک

 

لیست قیمت:

   
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل ماسا 90×200فنری20 cm1,235,905
تشک رویال مدل ماسا120×200فنری20 cm1,581,250
تشک رویال مدل ماسا160×200فنری20 cm2,150,500
تشک رویال مدل ماسا180×200فنری20 cm2,471,810
تشک رویال مدل ماسا80×180 نوجوانفنری20 cm1,189,100
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل آرامش90×200فنری21 cm1,581,250
تشک رویال مدل آرامش120×200فنری21 cm2,150,500
تشک رویال مدل آرامش160×200فنری21 cm2,909,500
تشک رویال مدل آرامش180×200فنری21 cm3,162,500
تشک رویال مدل آرامش80×180  نوجوانفنری21 cm1,518,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل آسایش-درجه 290×200فنری23 cm1,644,500
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2120×200فنری23 cm2,175,800
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2160×200فنری23 cm2,884,200
تشک رویال مدل آسایش-درجه 2180×200فنری23 cm3,289,000
تشک رویال مدل آسایش-درجه 280×180  نوجوانفنری23 cm1,568,600
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 190×200فنری24 cm1,865,875
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1120×200فنری24 cm2,530,000
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1160×200فنری24 cm3,352,250
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 1180×200فنری24 cm3,731,750
تشک رویال مدل نیلوفر-درجه 180×180  نوجوانفنری24 cm1,771,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل رز-درجه 290×200فنری27 cm2,024,000
تشک رویال مدل رز-درجه 2120×200فنری27 cm2,960,100
تشک رویال مدل رز-درجه 2160×200فنری27 cm3,668,500
تشک رویال مدل رز-درجه 2180×200فنری27 cm4,048,000
تشک رویال مدل رز-درجه 280×180  نوجوانفنری27 cm1,872,200
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 190×200طبی28 cm2,165,900
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1120×200طبی28 cm3,073,400
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1160×200طبی28 cm3,993,000
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 1180×200طبی28 cm4,331,800
تشک رویال مدل کلاسیک- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm2,057,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک90×200طبی29 cm2,361,920
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک120×200طبی29 cm3,297,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک160×200طبی29 cm4,386,250
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک180×200طبی29 cm4,719,000
تشک رویال مدل دوبل- سوپرکلاسیک80×180 نوجوانطبی29 cm2,232,450
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 190×200طبی27 cm3,025,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1120×200طبی27 cm4,404,400
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1160×200طبی27 cm5,788,640
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 1180×200طبی27 cm6,050,000
تشک رویال مدل اسلیپ- درجه 180×180 نوجوانطبی27 cm2,879,800
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل فلورا- درجه 190×200طبی28 cm3,856,270
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1120×200طبی28 cm5,566,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1160×200طبی28 cm7,260,000
تشک رویال مدل فلورا- درجه 1180×200طبی28 cm7,707,700
تشک رویال مدل فلورا- درجه 180×180 نوجوانطبی28 cm3,630,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 190×200طبی30 cm5,033,600
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1120×200طبی30 cm7,623,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1160×200طبی30 cm9,438,000
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 1180×200طبی30 cm10,067,200
تشک رویال مدل لوتوس- درجه 180×180 نوجوانطبی30 cm4,719,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 190×200طبی34 cm6,393,640
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1120×200طبی34 cm9,680,000
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1160×200طبی34 cm12,015,300
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 1180×200طبی34 cm12,777,600
تشک رویال مدل پددار لیدوما- درجه 180×180 نوجوانطبی34 cm6,007,650
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ90×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm7,367,800
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ120×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm9,075,000
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ160×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm11,640,200
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ180×200فنری منفصل (پاکتی)31 cm12,535,600
تشک رویال مدل منفصل پرستیژ80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)31 cm5,820,100
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک90×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm8,143,300
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک120×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm11,473,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک160×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm14,278,000
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک180×200فنری منفصل (پاکتی)36 cm16,286,600
تشک رویال مدل منفصل پد دار پرستیژ کلاسیک80×180 نوجوانفنری منفصل (پاکتی)36 cm7,139,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 190×200طبی فوم16 cm1,500,400
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1120×200طبی فوم16 cm2,032,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1160×200طبی فوم16 cm2,867,700
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 1180×200طبی فوم16 cm3,000,800
تشک رویال مدل تمام فوم 16cm مدیکال 180×180 نوجوانطبی فوم16 cm1,439,900
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 290×200طبی فوم18 cm1,936,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2120×200طبی فوم18 cm2,541,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2160×200طبی فوم18 cm3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 2180×200طبی فوم18 cm3,872,000
تشک رویال مدل تمام فوم 18cm مدیکال 280×180 نوجوانطبی فوم18 cm1,815,000
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت90×200طبی فوم20 cm2,613,600
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت120×200طبی فوم20 cm3,448,500
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت160×200طبی فوم20 cm4,622,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت180×200طبی فوم20 cm5,227,200
تشک رویال مدل تمام فوم پفکی- مدیکال لایت80×180 نوجوانطبی فوم20 cm2,311,100
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا90×200طبی فوم21 cm3,630,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا120×200طبی فوم21 cm5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا160×200طبی فوم21 cm6,558,200
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا180×200طبی فوم21 cm7,260,000
تشک رویال مدل تمام فوم ریباند- مدیکال اولترا80×180 نوجوانطبی فوم21 cm5,902,380
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک90×200طبی فوم30 cm5,106,200
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک120×200طبی فوم30 cm6,826,820
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک160×200طبی فوم30 cm9,159,700
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک180×200طبی فوم30 cm10,212,400
تشک رویال مدل تمام فوم پددار- کلاسیک80×180 نوجوانطبی فوم30 cm4,567,750
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن90×200طبی ارتوپدیک22 cm6,993,800
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن120×200طبی ارتوپدیک22 cm9,438,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن160×200طبی ارتوپدیک22 cm12,463,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن180×200طبی ارتوپدیک22 cm13,794,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک22 cm6,255,700
     
مدل تشکسایزنوع اسکلتارتفاع 
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس90×200طبی ارتوپدیک26 cm8,107,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس120×200طبی ارتوپدیک26 cm10,890,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس160×200طبی ارتوپدیک26 cm14,036,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس180×200طبی ارتوپدیک26 cm16,214,000
تشک رویال مدل ارتوپدیک ریباند- گلدن پلاس80×180 نوجوانطبی ارتوپدیک26 cm7,018,000

سایر مقالات

آشنایی با 2 روش شستشوی روتختی بدون آسیب به پارچه آن
دلیل خواب های آشفته چیست؟ با این 6 راهکار به جنگ کابوس‌های خود بروید!
تولید عمده تشک مهمان-6 ویژگی بارز این تشک ها

 

شماره تماس تولیدی تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.